9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Китай відкрив ринок для експорту українського соняшникового шроту та бурякового жому

Мінагрополітики та AQSIQ (Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю) підписали протоколи санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР

В рамках двосторонньої зустрічі були також обговорені питання відновлення експорту української продукції птахівництва на ринок Китаю та прискорення узгоджувальних процедур для відкриття експорту української черешні, лохини, яблук та соєвого шроту.

Сьогодні Китай є стратегічним партнером України в галузі сільського господарства та протягом останніх років стабільно входить до основних торговельних партнерів України. Ми дуже вдячні представникам AQSIQ за активну співпрацю з нами у питаннях розширення товарної номенклатури експорту української агропродукції на ринок Китаю. Підписання цих протоколів, робота над якими тривала декілька років, є новим імпульсом для поглиблення нашої співпраці в галузі», – зазначила заступник міністра Ольга Трофімцева.

Трофімцева додала, що в цьому році також завдяки активній співпраці, українські виробники отримали право експорту замороженої яловичини на китайський ринок (фінальне затвердження ветеринарного сертифікату здоров’я очікується найближчим часом). Також дев’ять українських підприємств, що виробляють молочну продукцію, отримали дозволи на експорт своїх товарів на ринок КНР в поточному році, наразі всього 27 українських виробників молочної продукції постачають свої продукти на цей ринок.

Експорт української аграрної продукції на ринок КНР за січень-липень 2017 року становив $ 524,5 млн. З яких: олія – $ 260,7 млн, зернові злаки – $ 234,1 млн, продукти борошномельно-круп’яної промисловості – $ 10,03 млн, сири та йогурти – $ 7,9 млн, насіння олійних культур – $ 5,06 млн, кондвироби – $1,5 млн.

 

Останні новини:

Зараз читають