9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

Кероване розкладання стерні

Щорічно аграрії втрачають значну частину урожаю внаслідок вітрової та водної ерозії, низького вмісту гумусу та мікроелементів у верхньому родючому шарі, а також значному накопиченню шкідливих мікроорганізмів у грунті.

Однією з причин такої ситуації на полях є спалювання рослинних решток що залишаються на полі після збирання попередника.  При згоранні стерні згорають не тільки рослинні рештки, а й ті поживні речовини що вона накопичила протягом вегетаційного сезону, гумус, втрачається волога, якої  так катастрофічно не вистачає останнім часом, а також корисні мікроорганізми та комахи. Також, спалювання стерні становить небезпеку для здоров’я людей, адже при її згоранні в повітря вивільнюється безліч небезпечних канцерогенних та тератогенних сполук. 

Але ж потрібно щось робити з рештками рослин, що залишаються на полях. Тому науковцями було створено спеціалізовані  для деструкції стерні біологічні препарати які ефективно розкладають стерню та не наносять при цьому шкоди навколишньому середовищу та людям.

Одним із найкращих препаратів для деструкції стерні на сьогодні є біологічний деструктор Екостерн. Застосування даного препарату дозволяє поступово розкласти рослинні рештки та знешкодити фітопатогенів, що зберігаються на рослинних рештках та в грунті. Також розкладені мікроорганізмами рештки поступово перетворюються на поживні речовини які в наступному вегетаційному сезоні можуть споживатися вегетуючими рослинами. Також на полях де застосовується деструктор спостерігається поступове збільшення кількості гумусу в, покращуються якісні показники грунту (рихлість, повітропроникність, вологоємність), сповільнюються процеси деградації.

Такий результат досягається внаслідок збалансованого, правильно підібраного вченими складу препарату. До складу деструктору Екостерн входять ретельно підібрані мікробіологами, відселекціоновані штами мікроорганізмів. Препарат має комплексний склад і містить у собі 2 роди грибів роду Trichoderma (T.viride та T.lignorum) та корисні  бактерії (Azotobacter, Bacillus subtilis, Enterococcus, Enterobacter).  Загальний титр препарату становить 2,5 × 109 КОЕ / см3.

Норма витрати препарату становить 1,0-2,0 л/га та варіюється залежно від кількості рослинних решток та культури після збирання якої він застосовується. 

Даний препарат при внесенні в грунт стійкий до коливань температур і  працює  в широкому діапазоні температур. Після  зниження температури грунту до +30С мікроорганізми, що входять до складу препарату переходять в спорову форму та зберігаються так аж до настання сприятливих умов.  

Біологічний деструктор сумісний з всіма азотними добривами. При сумісному застосуванню деструктору та азотних добрив в нормі N 5-15 спостерігається синергізм. Також позитивно на деструкцію рослинних решток впливає сумісне застосування деструктору з комплексним гуміновим добривом Гуміфренд, в нормі 0,5 – 1,0 л / га.

Також біологічний деструктор Екостерн показує високу ефективність при застосуванні в умовах закритого грунту для знезараження грунту

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають