9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Кавуни повертаються: нова баржа вже завантажується в Херсоні

Ранні баштанні поки що не викликають довіри в жителів столиці.

Сезон херсонських кавунів офіційно відкрито, і вони вже масово роз’їжджаються всією Україною. Медики ж радять іще обережно ласувати першими смугастими ягодами, бо наразі ризику більше, аніж вітамінів, ідеться в сюжеті ТСН.

Кавуни цього року достигли на два тижні раніше звичайного часу. Їх садили під плівку, коли було ще прохолодно, розкривали, коли потеплішало, далі було крапельне зрошення, знищення бур’янів, і – сонце, багато сонця.

Адже кавун любить тепло. Почав швидко розвиватися, тому він раніше і вийшов, – пояснюють фермери і запевняють, що ранні кавуни цілком безпечні.

Частину продають за кордон, де товар ретельно перевіряють.

Ягоди з поля здають по 1.80 грн, дині по 3.00 грн. Фермери вважають, що це невисока ціна, бо вирощувати баштанові дуже витратно. На трасах, ринках і в торгових мережах ціна перших кавунів різниться – у середньому на Херсонщині і сусідній Миколаївщині це 5-7 гривень за кілограм. Фахівці прогнозують, що ціни на кавуни поступово впадуть, бо розпал сезону вже в середині липня. Цього року фермери знову планують відправити на Київ баржу, але за умови, якщо закупівельна ціна буде вигідною.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають