9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Картопляний ринок України, результати 2016 року (інфографіка)

У світі лише 5 країн виробляють більше 20 млн т картоплі на рік. За даними FAO, це Китай (95 млн т), Індія (45 млн т), Росія (30 млн т), Україна (22 млн т) і США (20 млн т). З 2016 року виробництво картоплі в нашій країні склало 21,7 млн ​​т, що на 4% більше показника попереднього року. За матеріалами АгроПравда.

«Передумови для зростання валового збору – збільшення площ на 2%, до 1,3 млн га, і врожайності на 3%, до 16,6 т/га», – зазначає експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Євген Дворник.

За його словами, частка сільськогосподарських підприємств в загальній структурі виробництва становить 2%, або 0,4 млн т.

«Низький рівень промислового виробництва є основною проблемою, адже низька пропозиція якісної продукції стимулює зростання цін. Також відсутність розвиненого промислового виробництва обмежує експорт через те, що картоплю, вирощену в господарствах населення, не відповідає вимогам/стандартам, які можуть пред’являти переробні підприємства », – зазначає експерт.

Варто також зауважити, що одна чверть (27%) від усього виробництва картоплі в сільськогосподарських підприємствах доводиться на Чернігівську область, 14% – Житомирську, 12% – Київську.

blank

Останні новини:

Зараз читають