9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Ірак зацікавлений в активізації співробітництва з Україною в аграрній галузі

Україна і Республіка Ірак мають значний потенціал розвитку двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Для цього необхідно активізувати спільний діалог на міжурядовому рівні між профільними міністерствами.

Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірак в Україні Бакіров Ахмедом Азіз Аль-Джафаром. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на latifundist.com

«За результатами 2016 р товарообіг сільськогосподарською продукцією між нашими країнами склав $142,5 млн, саме завдяки експорту українських продуктів харчування. Ключовими товарами стали: м’ясо, яйця, фрукти, горіхи і масло. Але наші країни мають значний потенціал для поглиблення торговельних відносин в аграрній галузі. Крім того, ми повинні активно працювати над тим, щоб українська аграрна продукція поставлялася в Ірак безпосередньо, а не через треті країни, тому що це автоматично збільшує вартість експорту», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що, з огляду на те, що сьогодні 20% українського експорту до Республіки Ірак становить м’ясо – необхідно зробити акцент на розвиток співпраці компетентних органів країн в галузі ветеринарії.

«З боку Госпродпотребслужби вже було направлено список відповідних сертифікатів, з метою активізації експорту українських продуктів харчування тваринного походження. А саме: м’ясо птиці, яловичини, баранини, яєць та інших видів продукції», – повідомила Ольга Трофімцева.

Послом Республіки Ірак в Україні підтримав всі ініціативи та запевнив, що іракська сторона зацікавлена ​​в збільшенні поставок української курятини, м’яса і яєць до своєї країни, а також в поглибленні двостороннього співробітництва в аграрному секторі.

Нагадаємо, що за 2016 році експорт української аграрної продукції до Республіки Ірак склав $142,5 млн, це більше на 10,5% ніж в 2015 р В основному експортувалися: м’ясо та субпродукти – $80,8 млн, яйця птахів – $15,4 млн, плоди, горіхи та цедра – $13,2 млн, масло – $10 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають