9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

Іноземці які зробили вагомий внесок у розвиток аграрної сфери України

 • Сфера АПК активно розвивається, залучаючи кращі кадри і впроваджуючи сучасні IТ-рішення, і все це завдяки працьовитим людям, які змінюють його на краще кожен день. Свій вагомий внесок внесли і іноземці.

  Історії про те, як вони потрапили в Україну, найрізноманітніші – хтось приїхав сюди на час, щоб попрацювати, а хтось просто повернувся на батьківщину після багатьох років життя за кордоном.

  Редакція AgroPortal.ua провела телефонне опитування, респонденти якого виділили 5 іноземців, які, на їхню думку, внесли вагомий внесок в розвиток українського агропромислового комплексу, передає Національний промисловий портал.

  Источник фото: KP.UA

  Мішель Терещенко, нащадок давнього роду українських цукрових промисловців і меценатів, – не просто мер Глухова. Про нього говорять як про людину, який відродив льонарство і впроваджує нові стандарти політичного життя країни.

  В Україну він переїхав з Франції понад 13 років тому, оскільки хотів повернути колишню славу рідного краю. Його предки роками займалися вирощуванням цукру в Глухові, батько ж був вченим і працював над технологіями біопалива з ріпаку. Та й сам Мішель все життя присвятив сільському господарству. За його словами, Україна – це країна величезних нереалізованих можливостей, які потрібно тільки розгледіти.

  Україна – край безмежних перспектив і можливостей. Адже можна взяти в оренду поле. Оренда землі недорога, а якість дуже гарне. А ще людський фактор – країна хороших експертів. Вони можуть працювати в маленьких селах на дуже розумних умовах. Але виробникам потрібна цільова державна програма, це повинна бути комплексна стратегія, – розповідає Мішель Терещенко.

  Мер Глухова вважає, що економічний клімат в Україні не так вже й поганий. Однак зізнається, що на своєму шляху зустрів досить перешкод і нерозуміння з боку місцевих чиновників. Однак це не завадило йому отримати величезну підтримку від населення (66%) і зайняти пост мера Глухова.

  Якби він був несприятливим, я б тут не працював. В мене є вибір. Україна більш перспективна для агробізнесу, ніж інші країни. А проблеми завжди є і будуть, як і всюди в світі. Економічні питання вирішуємо, а політичними не займаємося. Всі французькі фірми, що розміщені в Україні в 2005 році, коли я починав свою справу, залишилися на українському ринку. Вони прибуткові, інвестують у свій розвиток. Ваші системи бізнесу можна назвати незвичайними, але якщо люди хочуть працювати, вони можуть це робити й без корупції, – впевнений Терещенко.

  Сьогодні робота Мішеля говорить сама за себе: він зайнявся об’єднанням територіальних громад, благоустроєм міста та відродженням іміджу Глухова як козацької столиці. До слова, бачить перспективу в вирощуванні льону і технічних конопель, які в цьому регіоні колись були популярними культурами. І це тільки початок, тому що нових ідей для розвитку у Терещенко вистачає.

  Источник фото: rau.ua

  Томаш Фіала працює інвестбанкіром в Україні ось уже 21 рік. Його по праву можна назвати людиною, яка в цілому змінила ставлення українського бізнесу до ведення прозорої діяльності.

  Томаш почав кар’єру інвестиційного банкіра в Bayerische Vereinsbank в Празі. Все змінилося, коли його попросили очолити інвестиційний банк в Центральній та Східній Європі Wood & Co. з офісом в Києві.

  Після цього він вирішив повернутися в Україну для того, щоб відкрити власну інвестиційну компанію Dragon Capital. Фіала визнається, що динаміка розвитку АПК за цей період його вражає.

  З моменту прийняття Земельного кодексу в 2001 році та приватизації 28 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель виробництво зернових в Україні збільшилася на 66%, до 66 млн т, – розповідає Фіала. – Більш ніж в 6 разів зросло виробництво соняшникової олії. Серйозні успіхи також є і в тваринництві – виробництво м’яса зросло на 53%, при чому, в основному шляхом п’ятикратного зростання виробництва м’яса птиці. Також на 56% зросло виробництво яєць. В цілому це дозволило наростити сумарний експорт сільськогосподарської продукції та продуктів харчування до $ 15,3 млрд у 2016 році.

  За його словами, потенціал для подальшого зростання залишається не менше колосальним.

  Врожайність пшениці в Україні залишається на 26% нижче за аналогічний показник в ЄС, а кукурудзи – на 66% нижче, ніж в США, – додає він.

  Найскладнішим у роботі в українському сільському господарстві пан Фіала вважає відсутність ринку землі.

  Якби ринок був введений в 2004 році, як було обіцяно 7 мільйонам селян, то обсяг інвестицій в галузь міг би бути в рази вище, а селяни могли б користуватися землею без обмежень і більше заробляти, – розповідає Томаш Фіала спеціально для AgroPortal. ua.

  Також, за його словами, залишаються складнощі у зв’язку з обмеженою зерновою інфраструктурою і відсутністю чіткої та стабільної політики підтримки та оподаткування в сільському господарстві. Попри всі мінуси, Фіала планує і далі працювати в Україні.

  Источник фото: Gazeta.ks

  Карл Стурен після роботи в шведської королівської кавалерії приїхав в Україну зі своїм племінником Йоханом в 1993 році для того, щоб будувати бізнес. І це попри те, що їхня сім’я вже мала власний консервний завод. Стурен навіть інвестора знайшов, проте його очікування не виправдали «лихі 90-е».

  Приїхавши сюди, ми думали, що Україна стане однією з провідних європейських країн, що тут не буде ринку як такого, а буде організована торгівля, але, на жаль, ми помилилися, – розповідає Карл Стурен, – Урядом було проведено чимало реформ, однак вони не пішли на «ура».

  У той час як українські бізнесмени дивилися в сторону металургії, а деякі крали, Стурен бачив перспективу сільського господарства. Підприємець викупив старий консервний завод в Херсонській області. Так Україна отримала таку популярну торгову марку кетчупу “Чумак”, а також безліч інших продуктів харчування. Зараз же швед займається новим бізнесом – вітроенергетикою.

  Найголовнішою проблемою для України, за словами Карла Стурена, є корупція, і щоб рухатися вперед, її потрібно викорінити. А якщо ми хочемо зробити вітчизняний АПК реальним локомотивом української економіки, в першу чергу, необхідно впорядкувати українське законодавство.

  Источник фото: facebook.com

  Фалк Небігер працює в Україні з 1992 року, з того часу німець відкрив багато бізнесів самих різних напрямків – від сфери харчової промисловості до модних бутиків.

  Ресторатор-підприємець володіє мережею закусочних «Містер Снек». Для його бізнесу динаміка розвитку українського АПК позитивна.

  Як і у кожної справи, є періоди спадів і підйомів. Це нормальна практика для країни, – стверджує Фалк.

  Для його бізнесу особливо відчутними є курсові коливання, адже його компанії працюють з іноземними партнерами.

  Варто згадати також про нестабільну політичну ситуацію на сході України та анексії Криму, ця ситуація сильно відбивається на українській економці, – розповів для AgroPortal.ua пан Небігер.

  Корнеліс Хузінха приїхав з Нідерландів для того, щоб відродити українське село на Черкащині. Все почалося в 2001 році з невеликої європейської делегації в Маньківський район Черкаської області. Те, що побачили європейські аграрії, не багато не викликати в них шок – підприємства були запущені, а родючі землі простоювали.

  Незважаючи на всі мінуси, кілька підприємців спільно з українськими аграріями домоглися дозволу займатися тут сільським господарством. У їх числі був і Хузінха, який згодом став главою ФГ «Кищенці».

  В Україні я вже 15 років. Коли я сюди приїхав, то пів-України було під бур’янами, а зараз кожен її клаптик обробляється і важко знайти нові землі для роботи, – розповідає Корнеліс Хузінха.

  Також він говорить про те, що в Україні дійсно важко працювати. Однак голландець не мав надлишкових надій і просто старанно працював для того, щоб зробити прибутковим своє фермерське господарство.

  Нестабільність і постійні зміни в законодавстві змушують постійно підлаштовуватися під українські реалії. Для мене як для фермера важлива підтримка. Звичайно, є і якісь дотації, але я їх затятий противник, адже, на мою думку, саме вони породжують корупцію, – ділиться з AgroPortal.ua Корнеліс.

  За словами фермера, для того щоб вітчизняний АПК став процвітаючим, потрібно багато і безперервно працювати. А особливого секрету успіху тут немає.

  Треба навчитися робити логістику більш економною, оптимізувати всі виробничі процеси, провести консолідацію земель і здійснювати реальну підтримку фермерів, які вкладають кошти в рослинництво або тваринництво, – стверджує пан Хузінха.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для...

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...

  Міноборони замовляє розробку РСЗВ з використанням найкращих напрацювань українських конструкторів

  Міноборони активізує створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну «Градам». Для цього об’єднають...

  Ferrexpo почала відправляти окатки на експорт суднами класу Newcastlemax (відео)

  Група компаній Ferrexpo в лютому поточного року вперше завантажила залізорудними окатками судно класу Newcastlemax. Вантаж був відправлений...