9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Інноваційні рішення для сільського господарства від українських компаній

Розвиток сільського господарства стимулює компанії для розробок інноваційних рішень, які полегшать працю аграріям.

Інновації від українських компаній були представлені під час заходу «MHP accelerator», що наприкінцы червня в Києві. Цими розробками зацікавився навіть Ізраїль, відомий своїми рішеннями у сільському господарстві. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

Дрони-обприскувачі     

Компанія «AeroDrone» сконструювала безпілотні літальні апарати, які здатні вносити засоби захисту рослин за технологією ультра-малого внесення. Перша версія безпілотних літаків могла піднімати у повітря 20 літрів робочого розчину. Наразі компанія створила більш сучасну версію, яка може нести до 60 літрів. За робочий день (8 годин – Ред.) такий апарат здатен обробити до 500 гектарів, а використання пального при виконанні обприскування у десятки разів менші, ніж у звичайного трактора. Літаки не витоптують посіви та майже не використовують воду при обприскуванні. Робочий розчин майже на 100% складається з пестициду, а норма витрати складає рівно стільки, скільки потрібно внести ядохімікатів на гектар. Такого малого об’єму внесення вдалось досягти завдяки надзвичайно-малому розміру крапель – 100 мікрон. Проте такий малий розмір крапель має властивість зноситись вітром та випаровуватись, тому застосування такого методу обприскування доцільне лише в безвітряну та прохолодну погоду. Також до робочого розчину потрібно добавляти антивипаровувач, аби зменшити втрати пестициду.

Цією технологією зацікавилося посольство Ізраїлю в Україні. Компанія «AeroDrone» виграла поїздку на тижневий інтенсивний тренінг в Хайфі.

Праймування насіння

Сама ідея праймінгу насіння вже не нова, вперше про неї заговорили у 90-х, а більш активно почали публікувати наукові матеріали вже у 2000-х. Вона ґрунтується на обробці насінини препаратом, який підвищує стресостійкість до негативних факторів. Українські науковці з команди «AgroLact» змогли винайти унікальний препарат, який по своїм характеристикам обходить усі світові аналоги, а в Україні нічого подібного взагалі більше немає. Він оснований на ризосферній бактерії Pseudomonas fluorescens SBW25. Обробка насіння цим препаратом здатна уберегти його від негативного впливу посухи, холоду, жари, грибних патогенів та кислотних дощів. За словами вчених-розробників, цей препарат під час дослідів показав приріст врожайності до 64%, а наступне покоління, яке було посіяне без обробки, показало приріст до 45%. Тобто наступне покоління вже несе у собі гени стійкості, які були закладені у батьківських формах після обробки цією бактерією.

Цей стартап виграв квитки в інноваційний тур до Ізраїлю.

blank
фото: superagronom.com

Комплекс по вирощуванню водоростей хлорели «BIODrum»

Цей комплекс представляє собою великий барабан, що постійно обертається. У ньому вирощуються водорості, які можуть бути використані у якості кормових добавок для тварин та птиці, а також у якості біопалива. Окрім того ці водорості можна використовувати для фіто-ванн, інгаляцій, виготовлення косметики, біологічно-активних добавок та навіть кальяну. Дану інновацію розробила компанія «Алана-Эко» з Києва. Цей барабан здатний виробляти до 100 літрів водоростей у тиждень. У цьому барабані підтримуються оптимальні умови і сам процес не потрібно контролювати, він повністю автоматизований. За словами директора компанії «Алана-Эко» Андрія Диблі, комплекс площею пів гектара може виробити таку кількість поживних речовин, які прирівнюються до шроту соняшнику вирощеного на 3700 гектарах.

За кордоном вже існують схожі установки, розробку яких курують на рівні держави, але українська інновація відрізняється від них, оскільки компанія «Алана-Эко» створювала свій комплекс самостійно, беручи до уваги ряд гіпотез, які не були враховані у іноземних аналогах.

CTRM для управління бізнес-процесами зернотрейдерів

Цей стартап направлений на автоматизацію бізнес-процесів для зернотрейдерів. Програма «GrainTrack» обслуговує весь ланцюг поставок зернової продукції, від фермера до порту. CTRM система відслідковує весь транспорт, створює історію цін та веде базу контрагентів. Вона покликана замінити роботу підприємств у Excel, в якому через одну помилку у великій кількості строк та стовпчиків можна повністю спотворити усю інформацію про контракт, або про звітність та отримати багатомільйонні збитки. Особливість розробки «GrainTrack» заключається у можливості контролю усього бізнесу в реальному часі лише з одного комп’ютера. Програма здатна оцінювати фінансовий результат до та після підписання угоди, відслідковувати усі звіти по всім операціям, спрогнозувати торгову позицію та усі потоки, та допомагає особисто контролювати роботу усіх співробітників.

blank

Безконтактна ідентифікація особистості

Компанія «Hideez» створила брелок-ключ, який прив’язаний до усіх девайсів, із якими працює людина: смартфон, планшет, комп’ютер та дає доступ або блокує його лише за допомогою цього брелоку.  Цей стартап направлений на захист особистих даних та даних компаній і холдингів. За допомогою цього брелоку можливо налаштувати телефон так, щоб він у разі спроби розблокування сторонньою особою автоматично робив селфі, вмикав ліхтарик, починав записувати аудіо та відео, та передавав ці дані на сервер. За допомогою чого буде легше виявити злодія. Але основна мета цього приладу – це захист даних великих компаній від хакерів, оскільки ключ генерує випадкові коди, які неможливо використати двічі. Зчитавши такий код зловмисник все одно не зможе розблокувати ваш гаджет.

Метеостанції у сільському господарстві

У минулому тексті ми вже розглядали використання метеостанцій на полях для короткострокового прогнозу погоди та прогнозування розвитку захворювань. А тепер розповімо про компанію «METEOTREK», яка виробляє такі метеостанції в Україні. Вона постачає метеостанції, які здатні давати точний прогноз погоди на декілька днів з точністю 4-6 км та прогноз розвитку хвороб рослин. Це дозволяє діяти фермеру превентивно, аби захистити культуру ще до моменту ураження, що значно дешевше ніж використання лікувальних препаратів. Коштують вітчизняні метеостанції на 30-40% дешевше.

blank
фото: meteotrek

Багатофункціональний мобільний додаток для фермерів

blank

Українська компанія «MobiMill» створила додаток для фермерів у якому поєднується каталог засобів захисту рослин та насіння, у якому сільгоспвиробник може вибрати для себе той продукт, що може справитись із конкретною проблемою. Тобто ви можете обрати наприклад лободу білу та побачити усі препарати, які контролюють цей бур’ян. Також у додатку існує фільтр по компаніям-виробникам, діючим речовинам та культурам. Окрім того компанія планує реалізувати в своєму додатку калькулятор розрахунку ціни на врожай, біржові прогнози на сільгоспкультури та чат зі спеціалістами.

Автоматизований контроль кількості та якості товарів на полиці супермаркету

Компанія «Peoplemeter MHP» розробила смарт-килимок, який кладуть під товар у супермаркеті. Цей килимок буде відслідковувати кількість товару на полиці, вологість, температуру навколишнього середовища та якість продуктів. Це дасть змогу супермаркетам своєчасно заповнювати пусті полиці новим товаром та прибирати звідти неякісні продукти, а також регулювати температуру та вологість для оптимального зберігання. Окрім того це устаткування буде відслідковувати статистику продажу певних груп товарів, які з них краще продаються, а які гірше. Завдяки цьому стартапу господарі магазинів зможуть віддалено контролювати наповненість полиць товарами та отримувати статистику по продажу товарів в онлайн режимі. Цей килимок може бути адаптований під потреби складських приміщень, що значно спростить роботу. Виготовляється такий смарт-килимок виключно із вітчизняних комплектуючих.

blank
фото: aggeek.net

Комплексна система контролю та управління живленням ВРХ

Українська компанія «PROFEED» розробила комплексну систему контролю та управління живленням тварин на м’ясомолочних фермах, що допомагає оптимізувати бізнес процеси та раціонально використовувати корм для тварин. Ця система дозволяє зменшити витрати на корми для тварин та покращити надої. В цілому приблизно 60-70% усіх затрат на фермі іде саме на корм, тому оптимізація роботи цього напрямку може дати доволі непогані результати. Ця система включає в себе встановлення датчиків на кормозмішувачі, який збирає усі кількісні дані про корми. Також системою відслідковується склад із кормами, поставки та залишки. Це дає можливість господарству оцінювати витрати на корми та розраховувати собівартість молока. Усі дані передаються на мобільний прилад тракториста та зоотехнолога, що покращує контроль годівлі.

Управління вантажоперевезеннями

Компанією «Sovtes» розроблене програмне забезпечення, що допомагає користувачам знайти необхідний транспорт або заказ на вантажоперевезення. Ця програма направлена на компанії, які щороку витрачають на логістику 1 млн. грн та більше і дозволяє зекономити до 25% затрачених коштів. Економія досягається за рахунок уникнення тіньових схем при ціноутворенні та повному контролі усіх даних. Також завдяки розробці компанії «Sovtes» нівелюється такий людський фактор як звільнення працівника, адже вся інформація буде у додатку, за допомогою якого новий робітник швидко увійде у курс справи. Окрім того система дозволяє повідомити про потреби у вантажних перевезеннях велику кількість компаній одночасно, тоді як у звичайному режимі для цього потрібно зробити безліч дзвінків. Усі перевезення контролюються системою від моменту подачі заявки до моменту відвантаження у кінцевій точці. Ще однією перевагою програми є електронний підпис, який суттєво полегшує роботу із документами.

blank
фото: sovtes

Детектор стану рук

Цей апарат аналізує стан рук працівників. Наявність на них ран та порізів, хвороб чи ушкоджень. Це актуально для виробництва харчових продуктів, особливо там, де неможливо задіяти гумові рукавички. Розробником детектору стала компанія «Детектор здоров’я». Діагностика стану рук здійснюється по 130 показникам за допомогою фото. У програму закладено безліч варіантів різноманітних ушкоджень, травм, захворювань та відкритих ран, на основі яких система аналізує руки працівників виявляючи схожі пошкодження. У разі виявлення таких уражень працівник не допускається до роботи. Цей детектор значно полегшить роботу працівників, що контролюють здоров’я рук своїх співробітників та суттєво прискорить сам процес.

Моніторинг полів

Це програмне забезпечення розроблене компанією «Мониторинг полей» на основі використання штучного інтелекту. Воно здатне аналізувати стан посівів та виявляти шкідників, бур’яни чи захворювання. Програма аналізує знімок поля та порівнює його із фотографіями на яких присутні проблемні організми. Ідентифікує їх та видає свій звіт на прилад користувача із рекомендаціями по вирішенню проблеми. На обробку даних іде досить небагато часу – від декількох секунд до декількох хвилин. Цей стартап зможе значно полегшити роботу агрономів та керівників господарств і стане особливо актуальним для невеликих підприємств чи присадибних ділянок, які не можуть дозволити собі найняти кваліфікованого агронома. Наразі проект працює безкоштовно, оскільки штучний інтелект ще знаходиться у фазі навчання.

blank
фото: aggeek.net

Розміщення сонячних електростанцій без отворів у даху

Компанія «Солнце в курятнике» розробило систему модульних сонячних електростанцій, які розміщуються на даху виробничих будівель у аграрному секторі та інших галузях господарства. Ця система інноваційна тим, що не передбачає ніяких отворів, які спричинюють зміну мікроклімату. Це особливо актуально для компаній, що вирощують птицю, оскільки у таких приміщеннях створюється оптимальний мікроклімат і отвори його порушать.

blank
фото: aggeek.net

Останні новини:

Зараз читають