9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Індія зацікавлена в закупівлі жовтого гороху на Чернігівщині

blankІндія зацікавлена в імпорті українського гороху, вирощеного, зокрема, на Чернігівщині.

Про це сьогодні на брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті, повідомляє «Укрінформ».

Ми обговорили можливість вирощування жовтого гороху в Чернігівській області і експортування його до Індії. Бобові – дуже важливий, перспективний і прибутковий продукт як для Чернігівщини, так і для України загалом. І фермерам на це треба звернути увагу, — сказав дипломат.

За його словами, щороку Індія імпортує з Канади 0,5 млн т гороху. Україна ж знаходиться удвічі ближче за Канаду, отож імпортувати бобові звідси індійцям значно вигідніше. У Чернігівській області, зауважив посол, умови для вирощування гороху – земля і клімат – кращі, ніж в Канаді, то чому б місцевим фермерам не почати експортувати цей продукт.

Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч додав, що горох для Чернігівщини — традиційна культура, його сіють майже в кожному районі. Збільшення площ під ним, вважає Куліч, позитивно позначиться на розвитку сільського господарства.

Кукурудза — це добре, соняшник — теж, але ж треба диверсифікувати ризики й забезпечувати сівозміну. А для цього нашим фермерам треба показувати ринки збуту й допомогти налагодити торгівлю з Індією. Ця країна традиційно споживає дуже багато гороху, і цей ринок треба відкривати, — сказав Куліч.

Бізнес-контакти, додав очільник області, відпрацьовуватимуться через регіональну Торгово-промислову палату. Найближчим часом можливий обмін делегаціями.

Приїзд індійського посла пана Бхарті на Чернігівщину – вже другий за останні два місяці. Під час зустрічі з головою ОДА сторони досягли домовленостей щодо поглиблення співпраці в культурній та економічній сферах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають