9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

Херсонець розробив технологію вирощування тропічних раків

Доцент Херсонського державного аграрного університету Павло Кутіщев розробив технологію вирощування австралійських тропічних раків, яка дозволяє отримувати прісноводних раків масою 110 г за один цикл вирощування. Таким чином вирощування цієї аквакультури на Херсонщині окупається протягом двох років.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

Передбачається вирощування і розмноження раків у штучних умовах систем замкнутого водопостачання в осінньо-зимовий період до маси 25 — 40 г з наступним дорощуванням до товарної маси (110 г) в ставах Півдня України, — йдеться у повідомленні.

Щоб отримати такий результат необхідно використовувати установки замкнутого водозабезпечення або інші системи, які зможуть забезпечити цей вид теплою водою для розмноження і підрощування.

Стави Півдня України з їхньою великою природною кормовою базою можуть бути використанні для екстенсивного вирощування австралійських раків у монокультурі. В результаті розробленої технології було отримано тропічних австралійських раків середньою масою — 110 г (деякі екземпляри сягнули 187 г), — йдеться у повідомленні.

Австралійські раки є делікатесом, тож на думку розробника, вони користуватимуться популярністю в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають