9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Гнідавський цукровий завод впровадить безвідходне виробництво

На території Гнідавського цукрового заводу відбулася зустріч керівництва із представниками фірми «Adverio RNK» із керівництвом ПАТ “Гнідавський цукровий завод”, ТзОВ “БІО ПЕК” та сільськими головами прилеглих до Луцька сіл – Боратина, Гіркої Полонки та села Баїв, аби спільно обговорити масштабний проект із впровадження експлуатаційних установок на відстійниках, які дозволять виокристовувати відходи виробництва обох підприємств у альтернативну енергетику.  Зустріч відвідали й представники міської влади – заступник міського голови Костянтин Петрочук та депутат Ігор Поліщук.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Під час зустрічі йшлося про те, що співпраця щодо підготовки проекту із закордонними експертами триває не перший рік. Над ним працювали спеціалісти з Європи. Основна його мета – в кінцевому етапі отримати повністю безвідходне виробництво цукру, забезпечивши новий рівень розвитку цукрової промисловості загалом, адже відходи від діяльності Гнідавського цукрового заводу та біоетанольного заводу ТзОВ “БІО ПЕК” – мелясну барду та жом – будуть повністю утилізовані.

 За словами керівника ТзОВ “БІО ПЕК Юрія Проника, виробництво біоетанолу здійснювали на надсучасному обладнанні за французькою технологією. За його словами, мелясна барда, що утворюється внаслідок виробництва спирту, цілком придатна для отримання теплової та електроенергії. Окрім цього, вона не має специфічного запаху і не несе шкоди довкіллю.

Про основні деталі технологічного процесу утилізації відходів розповів директор фірми «Adverio RNK» Дмитро Красутський. За його словами, зараз розглядається можливість впровадження синергетичного циклу, тобто відходи одного виробництва стануть джерелом для іншого. “Це буде унікальний проект, що поєднає виробництво біоетанолу та цукру в одному технологічному процесі, який, до того ж, дасть відчутний економічний ефект. При цьому сам процес переробки відходів буде анаеробним, без доступу кисню, тобто в жодному разі не буде спричинятти неприємного запаху”, – наголосив Дмитро Красутський.

Проект реалізовуватимуть у декілька етапів. Перший етап планують завершити до весни наступного року. Це також дасть пожливість зменшити навантаження на поля фільтрації та в подальшому повністю відмовитись від їх експулатації.

 Заступник міського голови Костянтин Петрочук запевнив, що Луцька міська рада тісно співпрацює із Гнідавським цукровим заводом щодо відведення відходів підприємства у загальноміську каналізацію. Також розробляється проектно-кошторисна документація на відведення фекальних стоків із мікрорайону Вересневе у каналізаційну мережу міста Луцька.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають