9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Географічне зазначення “херсонський кавун” отримало власний логотип

В Україні створили логотип для географічного зазначення “Херсонський кавун”. Логотип символізує поєднання води та сонця.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Еast-fruit

Логотип “Херсонського кавуна” містить кілька значень-символів. По перше це “спіраль” – стилізований хвостик кавуна, водночас – як солярний знак, який вказує на географічне розташування, – південь. Також “спіраль” – головний елемент територіального логотипу Херсонського регіону – “Скіфське сонце”, символ якого взято з орнаментів народів, що населяли південь України.

Хвилясті смуги – відтворення малюнка шкірки кавуна, а також природних вод Херсонщини: річки Дніпро, дніпровських плавнів, узбережжя Чорного та Азовського морів.

Коли був оголошений конкурс на концепцію та логотип географічної назви “Херсонський кавун”, ідея народилася з перших хвилин. Я родом зі спекотного херсонського степу, працюю з місцевими підприємцями та фермерами з 2012 року, обожнюю сонце і сонячну ягоду, повну солодкої води. Звідси і концепція про поєднання в знаку води і сонця Херсонщини, – розповіла засновниця дизайн-студії Victory House, яка розробила знак, Вікторія Кулакова.

20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень”.

Нагадаємо, що у 2019- му році для реєстрації географічного зазначення були визначені перші 10 українських продуктів. Це сир “Гуцульська овеча бриндзя”; кавун “Херсонський кавун”; черешня “Мелітопольська черешня”; мед – “Карпатський мед”; вино – “Шабський”; вино – “Ялпуг”; вино – “Закарпаття”; вино – “Білгород-Дністровський”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають