9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Фото: Як працюють аграрні підприємства Вінничини за європейським зразком

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко ознайомився з роботою потужних підприємств регіону: ТОВ «Він-Пелета» та ТОВ «Азорель».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Вінницької ОДА.

14 грудня, перебуваючи із робочим візитом у Липовецькому та Немирівському районах, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко ознайомився з роботою таких потужних підприємств регіону як ТОВ «Він-Пелета» та ТОВ «Азорель».

ТОВ «Він-Пелета» – підприємство, що створене в 2009 році та спеціалізується на виробництві твердого біопалива із відходів лісового та сільськогосподарського виробництва у вигляді пелет.

На разі наше підприємство знаходиться на стадіїпланування розширення. Комплектація виробничого обладнання заводу буде здійснюватись в два етапи: перша черга, що була реалізована у 2013 році має потужності у 75,0 тис. тоннпелет в рік, а запланована друга черга передбачає збільшення потужностей до 150.0 тис. тонн в рік. Після введення другої черги загальний обсяг капітальних інвестицій складатиме понад 270 млн. грн. На сьогодні, у нас працює 90 осіб у 4 зміни. Середня заробітна плата складає 6000 грн, – зазначила керівник підприємства Ірина Лоза.

В якості основної сировини підприємство використовує тюковану солому різних сільськогосподарських культур: пшениці, кукурудзи, ячменю, рапсу. Заготівля сировини здійснюється власною технікою на полях господарств в радіусі 50 км від підприємства шляхом укладання угод з сільгоспвиробниками. Збутова політика підприємства орієнтована як на внутрішній, так і на зовнішній ринки.

Важливість такого інвестиційного проекту як ТОВ «Він-Пелета» полягає в тому, що потенціал аграрного сектору економіки району використовується сповна, а запровадження виробництва паливних пелет дає можливість налагодити виробництво альтернативних видів палива. А це, в свою чергу, покращує екологічну ситуацію в районі, – підкреслив Володимир Мережко.

Також, очільник Департаменту разом з головою Немирівської РДА Юрієм Погорелюком відвідали фермерське господарство ТОВ «Азорель», що спеціалізується на виробництві молочної продукції.

На підприємстві впроваджений повністю замкнутий цикл виробництва молочної продукції: власні площі для вирощування кормів, спеціалізована техніка для заготівлі кормової бази, сучасні приміщення для утримання корів, доїльний зал, обладнання для зберігання і охолодження молока та сучасне обладнання для його переробки.

Все обладнання для ферми та молочного заводу було закуплено в Німеччині та Ізраїлі. Корови на фермі утримуються безприв’язно, з вільним доступом до корму, води і виходом “на вулицю”. На сьогоднішній день чисельність дійного стада сягає 80 голів, які дають більше однієї тони молока на добу. На підприємстві ми розводимо корів порід Голштин і Монбельярд, походженням із Франції. Завдяки високим якостям молока, що дають наші корови, ми можемо виробляти смачну і корисну молочну продукцію. Ми переробляємо тільки те молоко, що виробляється на нашій фермі. Крім того, ТОВ «Азорель» – один з двох виробників в Україні, які мають дозвіл виробництва фасованого продукту – «Молоко сире», – наголосив керівник підприємства Сергій Довгий.

Ваша компанія має формат сімейної ферми за європейськими зразками. А невелика кількість корів дає можливість у достатній мірі забезпечити індивідуальний догляд за худобою. Фактично, ви є виробником домашнього молока, що покращене завдяки використанню сучасних технологій доїння та утримання корів,  -зауважив Володимир Мережко.

Останні новини:

Зараз читають