9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Фото: Як під Києвом на фермі страусів вирощують

Розведення страусів може стати золотою жилою. Головне – знати, що ще, крім яєць і м’яса, приносить гроші.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на landlord.

Чи можна одним яйцем нагодувати десяток людей? Можна, якщо це яйце африканського страуса. У цьому може переконатися кожен, хто приїде на екскурсію на ферму «Долина страусів», яка знаходиться в селі Ясногородка під Києвом. Однак величезна яєчня – тільки частина екзотики страусового розплідника. До неї вам подадуть стейк зі страусятіни, чарку горілки, очищену білком страусового яйця, а після трапези можна буде покататися на самому страуса. Тут же можна купити сумку зі шкіри страуса і покласти туди сувеніри з пір’я екзотичної птиці.

Універсальну страусину ферму побудували три приятелі – Сергій Радченко, Андрій Акименко та Дмитро Яценко. Зараз на 20 га ферми живуть близько 120 страусів, працює зоопарк, парк атракціонів і ресторан. На все це пішло дев’ять років і $1 млн.

blank
Фото Олександра Лобанова

У страусовий бізнес Радченко прийшов уже досвідченим підприємцем. В кінці 1990-х він разом з університетським товаришем Андрієм Акименко займався організацією свят і концертів. В активі партнерів були київські гастролі Вищої ліги КВН, концерти деяких поп-зірок. Зароблене приятелі вклали в свій ресторан, але продовжували шукати більш прибутковий бізнес. У 2006 році такий бізнес партнери знайшли. Радченко та Акименко познайомилися з київським підприємцем Дмитром Яценко, який був одним з перших хто завів страусів в Україні. Партнери вирішили вкласти все зароблене в нову справу.

У тому ж році партнери купили в складчину страусину ферму в селі Ясногородка Київської області, де Яценко раніше набував страусів для свого господарства. Це обійшлося партнерам майже в $ 1 млн, але покупка була більш ніж вигідною. Тоді це була одна з найбільших страусових ферм в країні зі статусом племінного господарства першої категорії. Останнє гарантувало державну компенсацію витрат на годування кожного новонародженого страусеня. Виплати досягали 160 000 гривень, що було гарною підмогою для бізнесу. Нову компанію назвали «Долина страусів».

Яценко нас тоді переконав в тому, що страусина ферма – це безвідходне виробництво, – згадує Радченко.

Однак найприбутковішим товаром стало страусове потомство: страусеня коштував близько 2500 гривень, а ціна дорослого маточного поголів’я досягала 16 000 гривен.

Новий партнер не обдурив. Майже все, що міг дати страус, йшло на продаж. Найбільш затребуваним продуктом стали яйця двометрових пернатих. Ціна двокілограмового яйця досягала 300 гривень, шкаралупи – близько 200 гривень. Яйця йшли на омлет для гурманів в місцевий ресторан, а зі шкаралупи майстра випилювали сувеніри. За півроку самка страуса могла знести 50 яєць. Окремою торговою позицією стало м’ясо африканської птиці. Дієтичне і володіє унікальним хімічним складом, воно було найдорожчим пташиним м’ясом на ринку – 100 гривень за кілограм. Ще дорожче – близько 150 гривень – коштував кілограм страусового жиру, який часто використовується у виробництві елітної косметики. Однак найприбутковішим товаром стало страусове потомство: страусеня коштував близько 2500 гривень, а ціна дорослого маточного поголів’я досягала 16 000 гривень. Свою торгову вагу страус набирає за 14 місяців. З одного птаха можна отримати близько 50 кг м’яса, 10 кг жиру, 2 кг печінки й близько 1,5 кв. м шкіри. За два роки поголів’я ферми зросла до 100 страусів.

blank

Обсяги та ексклюзивний продукт дозволили «Долині страусів» потрапити на полиці супермаркетів Auchan і Le Silpo, а також в магазини натуральних продуктів Good Wine.

Зараз наше м’ясо нарозхват. Ми не можемо вже виконати замовлення, встигнути за мережами, – зазначає Радченко.

М’ясо страуса і маточне поголів’я будуть купувати завжди – це найцінніше в такому бізнесі, – підтверджує Сергій Черкез, власник агрофірми «Сафарі Страус Парк», яка розводить страусів в Бердянську.

Однак разом з настанням кризи в 2009-му держава перестала дотувати племінне господарство і витрати на годування страусенят лягли на плечі бізнесменів. Крім того, в Україні з’явилися великі конкуренти ясногородської ферми, що призвело до зниження закупівельних цін на основні продукти «Долини страусів». Щоб компенсувати брак фінансування, в компанії вирішили зробити ставку на свої непрофільні послуги. Спочатку на території страусиної ферми заробив невеликий зоопарк, а пізніше партнери згадали, чим займалися раніше, і відкрили на території ферми ресторан. Родзинкою меню закладу стали стейки та ковбаса зі страусятини. Доповнили раціон гостей ферми молоком і сиром з молочної ферми, яку ясногородські бізнесмени відкрили в 2012 році. Зараз непрофільні бізнеси приносять близько 80% виторгу, сама ферма – лише 20%.

Ми розуміли, що про свій досвід в розважальному і ресторанному бізнесі забувати не можна, – пояснює Радченко.

З одного птаха можна отримати близько 1,5 кв. м шкіри.

blank
Фото Олександра Лобанова

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають