9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 16 Січня, 2022

Фото: Як на Одещині шампіньйони на фермі вирощують

Одеські підприємці Марина Джунусаліева та Ігор Музика вже давно не ходять по гриби в ліс. Вони ростуть у них на роботі – в цехах сімейної компанії «Гелека-М».

З п’ятиярусних грибниць подружжя щодня збирають близько 3 т готових до продажу грибів. В місяць «Гелека-М» вирощує приблизно 100 тонн грибів, бувши найбільшим їх виробником в регіоні. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на landlord.

Вирощувати гриби одеситів навчили в Польщі, куди вони в 2001 році приїхали в гості до родичів. Кількох годин екскурсії по фермі печериць місцевого грибника Войтека Песткі їм вистачило, щоб перейнятися цією справою назавжди. Повернувшись до Одеси, Марина та Ігор провели невелике дослідження ринку, і виявилося, що в рідному місті є тільки одна торгова точка з печерицями.

IMG_9118_1

Ми зрозуміли, що грибний бізнес в Україні лише починає розвиватися і можна зайняти свою нішу, – згадує Ігор Музика.

Переймати досвід подружжя поїхало до вже знайомого Пестке і до грибників Голландії, де вирощування грибів є високоприбутковим бізнесом. Після стажування молоді підприємці закупили обладнання: шість 20-тонних камер для вирощування грибів – і в 2001 році заснували свою компанію «Гелека-М».

Через 16 дней после того, как мицелий прорастет, его покрывают торфом, который служит почвой для роста грибов

Перші інвестиції склали $350 000. Вкладені кошти подружжя повернули за перші три роки роботи.

До нашої появи споживання печериць в Одесі знаходилося на рівні 18 тонн на місяць, а після того як заробила наша компанія, цей обсяг зріс у два рази, – згадує комерційний директор «Гелека-М» Катерина Музика.

Сьогодні на підприємстві шість камер по 200 кв. м, шість по 300 кв. м і 12 по 400 кв. м. У кожній камері два стелажі, що складаються з п’яти полиць. Всього площа грибниць становить 8100 кв. м. Компанія вирощує 3 тонн грибів щодня і до 100 тонн – щомісяця.

Спустя 5-6 дней мицелий снова прорастает и происходит завязывание гриба. Температуру и влажность регулируют автоматические климатические установки

Дозрівання гриба проходить шість фаз. На кожному етапі змінюється температура і вологість. В умовах «шокової терапії» гриби ростуть швидше.

Якщо навчитися маніпулювати цими показниками, можна відчувати себе спокійно в цьому бізнесі, – пояснює Джунусаліева.

Первый урожай собирают на 36-й день. После сбора урожая камера с торфяным компостом пропаривается под температурой 70С и в нее закладывают новый слой компоста.

У планах компанії – перевести своє виробництво з компостів другої фази, що використовуються зараз, на компости третьої фази, на яких працює більшість підприємств у світі. Відмінність компосту третьої стадії від компосту другий в тому, що перший компост поставляється з уже пророщеним міцелієм, що скорочує цикл вирощування грибів на два тижні.

IMG_9239_1

Це дозволить збільшити обсяги виробництва без запуску нових виробничих потужностей, – пояснює Джунусаліева.

З новими технологіями в компанії планують наростити виробництво до 135 тонн в місяць.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають