9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Фото: Найстаріший племінний завод України працює на повну потужність

Шполянський племінний завод ТОВ «Маяк-Агро» вже понад 50 років вирощує молодняк та реалізовує тварин як за кордон, так і по Україні. 

Минулоріч завод продав 50 голів племінних нетелів миколаївському господарству, що за словами директора Михайла Богача, є гарним показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк.

“Останні роки завод вирощував та реалізовував племінний молодняк переважно за кордон (Грузію, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо. Втім сьогодні в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, тож вітчизняні господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, наразі починають потроху відроджувати”,  – зазначає Михайло Богач.

Протягом року на заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру.  Усього на підприємстві наразі 200 корів. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ресурс ПРО ВСЕ.

 На сьогодні жодної підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилася. Втім, попри це ми можемо пишатися, адже наш завод є флагманом розвитку племінного скотарства держави. Він є одним з найстаріших в Україні племзаводів, який дотепер працює на повну потужність, – стверджує Михайло Богач.

 

Щороку племінний завод бере участь у міжнародних виставках тваринництва, на яких посідає призові місця.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають