9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Фермер з Полтавщини вирощує екологічно чисту продукцію завдяки черв’якам

Фермер Олександр Квітчатий з села Козаче, що на Полтавщині, вирощує екологічно чисту продукцію за допомогою каліфорнійських черв’яків.

Підприємець займається органічним землеробством близько 5 років, передає misto-tv.poltava.ua. За матеріалами EcoTown.

Все починалося з двох мішків каліфорнійських черв’яків, які привіз із Кременчука, згадує фермер.

Черв’яки допомагають зробити органо-мінеральний комплекс – гарно законсервовані поживні та доступні речовини, які лікують, харчують та дають змогу швидко розвиватися рослинам, – пояснює Олександр Квітчатий. – Якщо ефективні мікроорганізми – це солдатики, то черв’яки – це бронетехніка і танки для ефективних мікроорганізмів.

Сьогодні у господарстві вміст гумусу у грунті підвіщують вже кілька тонн каліфорнійських черв’яків, наголошує фермер. «Якщо у первинних чорноземах вміст гумусу коливається в межах 12%, то черв’яки доводять цей показник до 21%», – розповідає Олександр Квітчатий.

Фермер вирощує сою, кукурудзу та соняшник, впроваджуючи закритий цикл використання наявних природних ресурсів.

Земля дає життя рослинам, їх споживають тварини, гній яких мікроорганізми і червяки переробляють у вермикомпост – і все знову повертається у землю, – пояснює Олександр Квітчатий. – Повинен бути природній колообіг речовин, особливо невідтворюваних.

Сьогодні органічне землеробство не приносить прибутків, констатує фермер. «Набагато легше заробити гроші на великих врожаях хімічно обробленої продукції, – каже Олександр Квітчатий. – Важливо, щоб українці усвідомили, що за органічною продукцією – майбутнє: і для здоров’я людей і для української землі».

За словами представника ГО «ЕкоЛтава» Максима Макухи, сьогодні органічне землеробство повинно витіснити хімічне. «В короткостроковому періоді інтенсивне землеробство значно вигідніше, але воно не враховує виснаження землі, необхідність сівозміни для отримання великих врожаїв, – пояснює фахівець. – Разом з тим, органічне землеробство, як мінімум, не виснажує землю, а навпаки – постійно підвищує її родючість».

Останні новини:

Зараз читають