9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Фермер з Полтавщини вирощує екологічно чисту продукцію завдяки черв’якам

 • Фермер Олександр Квітчатий з села Козаче, що на Полтавщині, вирощує екологічно чисту продукцію за допомогою каліфорнійських черв’яків.

  Підприємець займається органічним землеробством близько 5 років, передає misto-tv.poltava.ua. За матеріалами EcoTown.

  Все починалося з двох мішків каліфорнійських черв’яків, які привіз із Кременчука, згадує фермер.

  Черв’яки допомагають зробити органо-мінеральний комплекс – гарно законсервовані поживні та доступні речовини, які лікують, харчують та дають змогу швидко розвиватися рослинам, – пояснює Олександр Квітчатий. – Якщо ефективні мікроорганізми – це солдатики, то черв’яки – це бронетехніка і танки для ефективних мікроорганізмів.

  Сьогодні у господарстві вміст гумусу у грунті підвіщують вже кілька тонн каліфорнійських черв’яків, наголошує фермер. «Якщо у первинних чорноземах вміст гумусу коливається в межах 12%, то черв’яки доводять цей показник до 21%», – розповідає Олександр Квітчатий.

  Фермер вирощує сою, кукурудзу та соняшник, впроваджуючи закритий цикл використання наявних природних ресурсів.

  Земля дає життя рослинам, їх споживають тварини, гній яких мікроорганізми і червяки переробляють у вермикомпост – і все знову повертається у землю, – пояснює Олександр Квітчатий. – Повинен бути природній колообіг речовин, особливо невідтворюваних.

  Сьогодні органічне землеробство не приносить прибутків, констатує фермер. «Набагато легше заробити гроші на великих врожаях хімічно обробленої продукції, – каже Олександр Квітчатий. – Важливо, щоб українці усвідомили, що за органічною продукцією – майбутнє: і для здоров’я людей і для української землі».

  За словами представника ГО «ЕкоЛтава» Максима Макухи, сьогодні органічне землеробство повинно витіснити хімічне. «В короткостроковому періоді інтенсивне землеробство значно вигідніше, але воно не враховує виснаження землі, необхідність сівозміни для отримання великих врожаїв, – пояснює фахівець. – Разом з тим, органічне землеробство, як мінімум, не виснажує землю, а навпаки – постійно підвищує її родючість».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Україна вперше за десять років відновила експорт жита в Туреччину

  Компанія ALFA Smart Trading згідно з контрактом експортувала до Туреччини 10,336 тис. тонн жита.

  Укрзалізниця збільшить та оновить парк зерновозів та напіввагонів

  У найближчі роки "Укрзалізниця" планує побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. ...

  КБ «Південне» відвідали представники канадської космічної компанії (фото)

  Державне підприємство «КБ «Південне» відвідала делегація з Канади та провела зустріч з представниками української ракето-космічної галузі.

  На Запорізькій АЕС запустили риб для очищення ставків-охолоджувачів

  На Запорізькій АЕС провели традиційне зариблення ставка-охолоджувача. Фахівці гідротехнічного цеху випустили у водойму мальків риб-біомеліораторів, які сприятимуть...