9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Фермер з Херсонщини планує виготовляти горілку з шафрану

Фермер Олег Демченко вирощує шафран на Херсонщині в селі Любимівка Каховського району.

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook. Передає Агравері.

Шафран вважається найдорожчою спецією у світі, він надає стравам унікальний смак та аромат, має лікувальні властивості. Збирають на спецію вручну рильця з квіток, з одного гектару можна отримати 4-10 кг рилець.

«Фермер дізнався про цю культуру із презентації під час одного із семінарів, який проводився в рамках програми розвитку плодоовочевого бізнесу проекту UHBDP ― це один із проектів технічної допомоги, який працює в області», ― зазначив паливода.

«Дізнавшись, вирішив спробувати, і висадив півтонни шафранових цибулин на кілька сотках», ― додав він.

За словами паливоди, перший врожай шафрану вагою 300 грамів фермер отримав у жовтні вже за півтора місяці після висадки і продав по ціні 5 $/грам. Але зараз він обрав новий напрямок ― розведення посадкового матеріалу, спочатку для себе, а в перспективі ― на продаж.

«Як розповів Демченко, той голландець, який продав херсонським фермерам посадковий матеріал, був здивований величиною цибулин, які отримали фермери Херсонщини ― в Голландії немає таких багатих ґрунтів, тому в них цибулини дрібніші», ― зауважив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

«До нашого фермера за посадковим матеріалом вже звертались навіть з Узбекистану, проте зараз він ще не має таких об’ємів для продажу. Але він наполегливо працює над збільшенням площ посадки шафрану та має інші цікаві плани та ідеї. Є в нього пропозиція внести шафранові плантації до туристичних маршрутів, адже це неабияка екзотика. Фермер готовий проводити екскурсії та дегустації страв із шафраном», ― додав він.

Інша ідея, яку планує втілити в життя Демченко, ― виготовлення горілки, настояної на шафрані. Про такі алкогольні напої є чимало згадувань в літературі, є відгуки про незвичайні властивості такої настоянки. Тому фермер зараз дав зразки шафрану для дослідження коньячному заводу та вже зареєстрував торгову назву майбутнього напою ― «Шафранівка».

«Сьогодні ціна на шафран на внутрішньому ринку складає 5-10 $/грам, але цілком може статися, що херсонський шафран після вивчення буде визнаний одним із кращих: з нашими ґрунтами та кліматичними умовами ― це цілком ймовірно», ― підсумував Паливода.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають