9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Експорт української свинини виріс майже в три рази

За перші півроку 2017-го українські трейдери експортували м’ясо свиней вартістю 7,5 млн дол. США, а живих свиней забійних кондицій — майже на 2,2 млн дол. США.

Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДФС, передає Національний промисловий портал.

Окрім торгівлі свининою та живцем, валютна виручка надходить за рахунок експорту свинячих субпродуктів, тож загальний „приток“ валюти від експорту продукції свинарства ще більший, — коментують в АСУ.

Варто зазначити, експорт живих свиней та їх м’яса цьогоріч відчутно більший ніж у 2016-му. Так, наприклад, у першому півріччі з України вивезли 3,58 тис. т свинини, що в 2,7 разів перевищує результати зовнішніх поставок минулого року. Експорт живця за січень-червень склав понад 1,5 тис. т. Це у 2,5 рази більше ніж за аналогічний період минулого року.

Враховуючи, що обсяги імпорту по цих товарних позиціях як вартісно, так і за обсягами відстають від вивезених обсягів, Україна укріплюється у званні нетто-експортера свиней та свинини. Основним драйвером цього є попит з боку Грузії, яка залишається основним ринком збуту свинини та єдиним покупцем живця, — додає аналітик АСУ Олександра Бондарська.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають