9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Експорт української гірчиці з доданою вартістю зріс на 80%

Гірчиця в структурі сівби олійних культур займає менше ніж 1%. За офіційними даними, під урожай 2017 року було посіяно близько 41 тис. Га цієї культури (-9,5% до минулого року).

Скорочення площ спостерігається третій сезон поспіль після того, як під урожай 2014 року гірчиці була відведена максимальна площа – 105 тис. га. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

Попри високу маржинальність даної олійної культури, що перевищує 100%, традиційно в багатьох господарствах України гірчиця розглядається як культура резервна, яка використовується для екстреного пересіву. У зв’язку з тим, що витрати намагаються мінімізувати, тобто «зекономити» на мінеральних добривах і засобах захисту, врожайність не вказує високих результатів.

Відзначимо, що 2016 рік, під впливом зрослого попиту на готову гірчицю з боку імпортерів, став переломним для виробників гірчиці, коли була подолана тенденція звуження ринку останніх кількох років. 2017 рік, як і очікувалося раніше, демонструє подальше зростання, аж до максимального рівня за останні 6 років.

У перші 3 місяці поточного 2017/18 сезону спостерігається подальше збільшення експортних відвантажень готового продукту (+ 81,8%) і скорочення експорту насіння гірчиці (-11,8%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Тим часом, експерти в короткостроковій перспективі не очікують значного зростання посівних площ під гірчицею. Однак, з огляду на поточну ситуацію в оподаткуванні експорту олійних культур, цілком ймовірно, що багато сільгоспвиробників можуть частково перемкнутися на альтернативні види олійних, особливо це стосуватиметься дрібних і середніх фермерів, що може привести до деякого збільшення клина сівби гірчиці. Однак, з огляду на специфічність даного виду олієнасіння, зростання це буде стриманий обмеженим попитом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають