9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Експорт продовольства приніс Україні понад $10 млрд

Експорт продовольчої продукції з України у 2018 році збільшився на 800 мільйонів доларів у порівнянні з 2017 роком, повідомила прес-служба Асоціації виробників сфери харчової промисловості (UFEB).

Найбільше Україна експортувала соняшникової олії, м’яса і субпродуктів свійської птиці, цукру, виробів з шоколаду і хлібобулочних виробів.

У повідомленні сказано, що у 2018 році загальна вартість експорту цієї продукції склала $10,4 млрд, при тому що у 2017 році цей показник був $9,6 млрд.

Експерти відзначили, що у 2019 році очікується зростання експорту продукції з доданою вартістю.

“У структурі загального експорту продукція з доданою вартістю демонструватиме зростання у 2019 році, проте в порівнянні з експортом сировинних товарів зростання буде не таким разючим”, – підкреслили в аналітичному відділі UFEB.

Так, за прогнозами експертів, найбільш перспективними експортними товарами в поточному році є вершкове масло, оскільки в минулому році Україна увійшла в п’ятірку найбільших світових експортерів цієї продукції; яблука – завдяки розширенню географії експорту та відкриття нових ринків, а також яйця в шкаралупі, оскільки поголів’я птиці й виробництво яєць в Україні продовжують зростати. Крім того, зберігають свій експортний потенціал такі продукти, як мед і соєва олія.

Загальний експорт продукції АПК з України у 2018 році збільшився на 5% в порівнянні з 2017 роком і склав рекордні 18,8 млрд дол.

При цьому Україна наростила зовнішньоторговельний оборот агропродукцією на $1,7 млрд – до $24,3 млрд.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають