9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Експорт бобових з України за підсумками 2017 року зріс на 64%

Україна заробляє на експорті бобових на 42% більше, ніж на експорті всіх молокопродуктів. Саме бобові культури за підсумками 2017 року увійшли в топ-10 головних експортних товарів АПК України.
Про це написав економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак у Facebook. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Укрінформ.

Експорт бобових дає Україні більше виручки, ніж експорт меду, молокопродуктів, горіхів, свіжих фруктів навіть разом з овочами, а також більше, ніж експорт борошна, сокових концентратів і т.п. Лише за один рік він зріс на 64% і приніс Україні в 2017 році відразу 193 млн доларів США експортної виручки, – зазначив експерт.

Окрім цього, зазначив фахівець, бобові культури збагачують грунти азотом. Саме тому, зростання виробництва та експорту цих товарів – це величезний плюс для України, наголосив Ярмак.

Як приклад експерт навів Узбекистан, де бобові давали чудову динаміку по експорту групі 07, а чиновники звітували про зростання експорту свіжих овочів.

Насправді, експорт зростав лише по категорії “бобові”, а основна культура, що експортувалася, це був близький родич квасолі “маш”. Точніше це не родич – це і є квасоля, де-факто. Так от, Узбекистан заробляє на експорті машу до півмільярда доларів США на рік, – акцентував економіст інвестиційного відділу ФАО.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають