9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Експорт агропродукції приніс Україні $13 млрд, що майже на 25% більше в порівнянні з аналогічним періодом

 • За підсумками січня-вересня 2017 року Україна експортувала агропродукції на 13,1 млрд дол., що на 2,6 млрд дол. (або майже на 25%) більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

  Про це повідомляє Інститут аграрної економіки.

  За словами заступника директора ІАЕ Миколи Пугачова, визначальними позиціями в товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові та олійні культури, соняшникова олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Їх сукупна частка становить близько 90% в аграрному в експорті.

  Основними ринками збуту залишаються три регіони – країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Всього на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції.

  Основним імпортером агропродукції з України залишаються азіатські країни, які за січень-вересень 2017 року купили українських харчів на 5,5 млрд дол. Їх частка за цей період склала 42%.

  Близько третини української агропродукції (32,1%) припадає на країни Європейського Союзу. За січень-вересень 2017 роки ЄС придбав її на 4,2 млрд дол. Обсяги експорту до країн Африки склали 2,0 млрд дол., або 15,3% від загального експорту аграрної продукції.

  Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції з початку 2017 року щодо минулого року спостерігається в усіх напрямках. Найбільше (на 1,2 млрд дол.) обсяги постачання збільшилися в країни ЄС. Експорт в країни Азії виріс на 0,7 млрд дол., в африканські країни – на 0,4 млрд дол.

  Зберігається тенденція пожвавлення експорту української сільгосппродукції в країни СНД, в торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень-вересень 2017 року імпортували українського продовольства майже на 1 млрд дол., що склало 7,6% від загального експорту аграрної продукції.

  За результатами дев’яти місяців 2017 року рейтинг країн-імпортерів української агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила її на 1444 млн дол. Друге місце утримує Єгипет (на 1041 млн дол.).

  Значну допомогу українські експортери отримали також з Нідерландів (887 млн ​​дол.), Іспанії (805 млн дол.), Китаю (721 млн дол.), Туреччини (617 млн ​​дол.) та Італії (559 млн дол.).

  “Ці сім країн в січні-вересні 2017 року забезпечили понад 46% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу”, – підсумували в ІАЕ.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в...

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5...

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5 тис. тонн вантажів або близько...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка» та інші засоби ураження повітряних...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.Про це...

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в Міністерстві оборони України.

  Зараз читають

  Повітряні Сили замовили нове українське світлосигнальне обладнання для аеродромів

  Повітряні Сили України замовили нове світлосигнальне обладнання для власних аеродромів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Американський інвестор обрав Житомир для будівництва патронного заводу

  Інвестор обрав Житомир для будівництва патронного заводу, напередодні міська влада погодила виділення земельної ділянки під стратегічне підприємство.

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це...

  КВБЗ за перше півріччя виготовив 368 вантажних вагонів

  Крюківський вагонобудівний завод у січні-червні 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, зменшив виробництво вантажних...