9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Експорт агропродукції приніс Україні $13 млрд, що майже на 25% більше в порівнянні з аналогічним періодом

За підсумками січня-вересня 2017 року Україна експортувала агропродукції на 13,1 млрд дол., що на 2,6 млрд дол. (або майже на 25%) більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє Інститут аграрної економіки.

За словами заступника директора ІАЕ Миколи Пугачова, визначальними позиціями в товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові та олійні культури, соняшникова олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Їх сукупна частка становить близько 90% в аграрному в експорті.

Основними ринками збуту залишаються три регіони – країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Всього на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції.

Основним імпортером агропродукції з України залишаються азіатські країни, які за січень-вересень 2017 року купили українських харчів на 5,5 млрд дол. Їх частка за цей період склала 42%.

Близько третини української агропродукції (32,1%) припадає на країни Європейського Союзу. За січень-вересень 2017 роки ЄС придбав її на 4,2 млрд дол. Обсяги експорту до країн Африки склали 2,0 млрд дол., або 15,3% від загального експорту аграрної продукції.

Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції з початку 2017 року щодо минулого року спостерігається в усіх напрямках. Найбільше (на 1,2 млрд дол.) обсяги постачання збільшилися в країни ЄС. Експорт в країни Азії виріс на 0,7 млрд дол., в африканські країни – на 0,4 млрд дол.

Зберігається тенденція пожвавлення експорту української сільгосппродукції в країни СНД, в торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень-вересень 2017 року імпортували українського продовольства майже на 1 млрд дол., що склало 7,6% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами дев’яти місяців 2017 року рейтинг країн-імпортерів української агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила її на 1444 млн дол. Друге місце утримує Єгипет (на 1041 млн дол.).

Значну допомогу українські експортери отримали також з Нідерландів (887 млн ​​дол.), Іспанії (805 млн дол.), Китаю (721 млн дол.), Туреччини (617 млн ​​дол.) та Італії (559 млн дол.).

“Ці сім країн в січні-вересні 2017 року забезпечили понад 46% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу”, – підсумували в ІАЕ.

Останні новини:

Зараз читають