9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Експорт аграрної продукції з України в 2016 році значно зріс

blankЕкспорт аграрної продукції в 2016 році склав 42,5% в загальній структурі національного експорту.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Українські сільгоспвиробники в минулому році поставили на зовнішні ринки аграрної продукції на 15,4 мільярда доларів, що на 4,5% більше, ніж роком раніше.

«Український аграрний сектор, включаючи переробну промисловість, показав чудовий експортний результат в 2016 році. Цифри кажуть самі за себе. Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу за 2016 рік досяг у вартісному  $ 19,6 млрд. В загальному  зовнішньоторговельному обігу країни це склало 26,1%»,- розповіла заступник Міністра.

«Так, ми досягли у минулому році зростання вартості експорту нашої агарної продукції. Але ми вбачаємо ще значний потенціал для подальшого збільшення експорту аграрних та харчових продуктів за умови диверсифікації товарної структури та збільшення питомої ваги перероблених продуктів харчування з вищою доданою вартістю в загальній структурі експорту. Головними продуктами експорту в 2016 році традиційно  стали таки товари як зернові культури, олія та насіння олійних культур. До ТОП-10 експортних товарів також потрапили соя, цукор та м’ясо. Наше завдання – далі працювати над географічною та товарною диверсифікацією нашого аграрного експорту та залучати малих та середніх гравців до експортної діяльності», – резюмувала заступник Міністра.

Останні новини:

Зараз читають