9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Експерти очікують рекордне виробництво крохмалю в Україні

Україна у 2021-2022 маркетинговому році виготовить рекордний за всі роки існування держави обсяг картопляного крохмалю.

Про це повідомляє AgroPortal з посиланням на експертку Всесвітнього банку з розвитку плодоовочівництва Оксану Руженкову. Передає Національний Промисловий Портал.

За її словами, війна суттєво вдарила по вітчизняному крохмальному ринку: у лютому-березні Чернігівщина, Київщина, Сумщина, Слобожанщина опинилися в окупації. Чимало сховищ було знищено, а решта знеструмлені. Відтак картопля втратила свою якість і для подальшої реалізації через супермаркети та базари була непридатною. Тому весь обсяг потрібно було спрямовувати на переробку.

«До середини квітня не працював жоден крохмальний завод: «Крохмалепродукти Оране», ФГ «Бородюк», «Агроінтех», «Левона» — в окупації. Нові потужності ПБП «Вимал» пошкоджені, добре, що втримався їхній старенький завод. Західна Україна задумалася над необхідністю запуску Товстеньківського крохмального заводу. Новий завод на базі «Централ Плейнс Груп» запрацював миттєво, але дістатися до нього зі східної України було нереально», — розповіла Руженкова.

blank

Однак, коли окупанти відійшли з північних областей, де в основному зосереджене крохмальне виробництво, і заводи запрацювали, їх чекав вал сировини. Тепер заводам доведеться працювати все літо, при тому, що зазвичай наприкінці червня до середини серпня вони призупиняються для планових ремонтів.

«Попередній прогноз картопляного крохмалю в сезоні-2022 звучав як 24 тис. т при внутрішній потребі в 9-12 тис. т, які спрямовуються на виготовлення м’ясних виробів (ковбаси та сосиски). Але на складах крохмальних заводів уже зараз є близько 30 тис. т. До кінця серпня 2022-го ця цифра може сягнути майже 50 тис. т. Це рекорд, якого Україна не знала ніколи», — прогнозує експерт.

У 2019-2020 роках українськими підприємствами було вироблено 8,4 тис. тонн картопляного крохмалю.

Загалом Україна входить у ТОП-3 світових виробників картоплі та продуктів картоплярства.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають