9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

Дорогоцінний чорний горіх вирощують на Київщині

У селі Пустоварівка, що входить у Сквирський район Київської області, займаються розведенням саджанців чорного горіха — одного з найдорожчих у світі дерев. Деревина червоного дерева коштує понад 100 тисяч гривень за куб.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на comments.ua.

Природний ареал чорного горіха — Північна Америка. Дерево може досягати в довжину до 70 метрів. Коренева система відрізняється від інших дерев. Це дає дереву можливість виживати навіть у посушливі періоди, а також в сильні морози. За рік потенціал зростання дерева — від 1 м до 1,5 м в залежності від погодних умов.

Агроном-дослідник з горіхівництва Олександр Орел зазначає, що особливістю чорного горіха є те, що його деревина є дуже дорогоцінною. Якщо червоний дуб стоїть 20 тисяч гривень за куб, то чорний горіх обійдеться більш ніж у 100 тисяч гривень за куб.

Плоди чорного горіха трохи відрізняються, наприклад, від волоського горіха. Однак вони вважаються в 1,5-2 рази якіснішими та кориснішими, ніж звичайний волоський горіх. За словами експерта, один чорний горіх коштує 2-3 волоських. Плюс до всього, вони трохи відрізняються на смак.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають