9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

До кінця літа в Україні створять цифрову базу оцінки сільгоспземель

Державна служба України з питань геодезії, картографії і кадастру  працює над впровадженням загальнонаціональної нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook, передає AgroPortal.

За його словами, проект передбачає створення цифрової оновленої бази даних про нормативну оцінку землі та надання доступу кожному користувачу до функціоналу, що вираховує цей показник онлайн.

Після його впровадження отримати офіційну інформацію про оцінку землі можна буде через інтернет на публічній кадастровій карті, тоді як зараз треба замовляти технічну документацію, нести витрати — грошові і часові, а потім ще й чекати оновлення даних в кадастрі, — додав Мартинюк.

blank

Він також уточнив, що зараз відбувається оцифрування наявної бази даних про ґрунти для переведення в онлайн функціоналу із розрахунку НГО по всій території України.

Наступний крок: проведення ґрунтових досліджень там, де будуть виявлені прогалини в даних про агровиробничу групу ґрунтів. Дедлайн: 31 серпня, — повідомив Мартинюк.

За його словами, загалом із держбюджету виділено на ці роботи 348 млн грн, однак в ході робіт вдалося зекономити 40 млн грн.

Переваги: для держави — більш точна оцінка ділянок, яка є базою для нарахування податків. Для власників земельних ділянок — знову-таки, впевненість у коректності оцінки конкретної ділянки, що було неможливо при практиці застосування «середньої по району», і можливість не вірити на слово чиновнику, а розрахувати показник онлайн, — підсумував Мартинюк.

Останні новини:

Зараз читають