9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Дніпровський завод мінеральних добрив розпочав виробництво амофосу

Після анексії Кримського півострову і відходу «Кримського Тітану» до Російської Федерації, в Україні не вироблявся амофос. Весь обсяг амофосу імпортувався.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інфоіндустрія.

У 2017 році імпорт амофосу склав 226 тис. тонн, з них 3 тис. тонн – з Центральної Азії. “Тітан” виробляв до 11 тис. тонн амофосу щомісячно і міг забезпечити приблизно третину поживання.

У 2018 році Адміністрація Президента ввела санкції проти окремих юридичних та фізичних осіб – резидентів РФ. Власне, під санкції попали виробники фосфорних добрив. Ситуація вела до критичних змін, наразі, альтернативи російським джерелам для повного забезпечення добрив немає. Єдиний вихід – поновити власне виробництво та вдатись до ризикованого і занадто дорогого імпорту готових добрив із Сербії, Тунісу та Марокко.

Дніпровський завод мінеральних добрив, що розташований у Каменському прийняв виклик, хоча завод тривалий час не виробляв амофос NP 12:52 (раныше поставки велись переважно на експорт), але була закуплена сировина (фосфорити, сірчана кислота та аміак) і вже стартує виробництво. Ще до кінця червня завод обіцяє першу товарну продукцію.

Весь обсяг виробництва липня (10 тисяч тонн) вже викуплено. Вже від трейдерів ця продукція пропонується по ціні від 16500 грн/т, вагон з доставкою. Паралельно із ДЗМУ запустився і Сумихімпром, що виробляє діамофоску. Таким чином, українські заводи прагнуть замінити імпортну продукцію на українському ринку своєю, але обсяги виробництва, поки що, дуже незначні.

Останні новини:

Зараз читають