9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Для викрадення зерна окупанти використовують захоплені активи українських агрокомпаній

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупанти намагаються поновити вивезення українського зерна.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Для організації процесу було створено так звану «ГУК» (рос.Государственная унитарная компания).

«Її діяльність безпосередньо контролює колаборант Євген Балицький – колишній народний депутат, депутат Запорізької облради від забороненого «Опозиційного блоку». Наразі – призначений окупантами «керівником регіональної окупаційної адміністрації на Запоріжжі», – повідомляють в ГУР.

Для створення дієвої інфраструктури вивезення зерна колаборанти захопили припортовий елеватор підприємства «Нова хортиця» у Бердянську, завантажувальний комплекс підприємства «Аскет Шиппінг» у порту Бердянськ, елеватори підприємств «Кернел», «Оптімус» та інших зернотрейдерів.

Окупанти встановили закупівельні ціни на сільгосппродукцію: пшениця фуражна – 6000,00 рос.руб., пшениця продовольча – 9000,00 рос.руб., ячмінь – 7000,00 рос.руб. за 1 тону. Така ціна категорично не влаштовує сільгоспвиробників, тож вони намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховища. За відсутності вільних сховищ – в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

17 липня очікується прибуття судна «ZHIBEK ZHOLY», яке вже вивозило крадене зерно з Бердянська.

«З метою додатково тиску на місцеве населення Євген Балицький заявив, що жителі можуть бути поділені на тих, хто підтримує рф та залишаться в своїх домівках, та інших, які мають виїхати з території регіону», — уточнили у розвідці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають