9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Для викрадення зерна окупанти використовують захоплені активи українських агрокомпаній

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупанти намагаються поновити вивезення українського зерна.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Для організації процесу було створено так звану «ГУК» (рос.Государственная унитарная компания).

«Її діяльність безпосередньо контролює колаборант Євген Балицький – колишній народний депутат, депутат Запорізької облради від забороненого «Опозиційного блоку». Наразі – призначений окупантами «керівником регіональної окупаційної адміністрації на Запоріжжі», – повідомляють в ГУР.

Для створення дієвої інфраструктури вивезення зерна колаборанти захопили припортовий елеватор підприємства «Нова хортиця» у Бердянську, завантажувальний комплекс підприємства «Аскет Шиппінг» у порту Бердянськ, елеватори підприємств «Кернел», «Оптімус» та інших зернотрейдерів.

Окупанти встановили закупівельні ціни на сільгосппродукцію: пшениця фуражна – 6000,00 рос.руб., пшениця продовольча – 9000,00 рос.руб., ячмінь – 7000,00 рос.руб. за 1 тону. Така ціна категорично не влаштовує сільгоспвиробників, тож вони намагаються не продавати врожай, а зберігати його в сховища. За відсутності вільних сховищ – в інших, не пристосованих для цього приміщеннях або навіть на відкритих майданчиках.

17 липня очікується прибуття судна «ZHIBEK ZHOLY», яке вже вивозило крадене зерно з Бердянська.

«З метою додатково тиску на місцеве населення Євген Балицький заявив, що жителі можуть бути поділені на тих, хто підтримує рф та залишаться в своїх домівках, та інших, які мають виїхати з території регіону», — уточнили у розвідці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають