9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Держава надасть 850 млн грн для будівництва елеваторів

Кабінет міністрів направить 850 млн грн державної підтримки на часткове відшкодування вартості об’єктів зі зберігання та переробки зерна у 2019 році.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду, Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою, до проекту постанови, порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку галузі тваринництва, доповнено новим напрямком фінансування — відшкодуванням сільгосптоваровиробникам вартості будівництва та реконструкції споруд по зберіганню і переробки зерна.

Розширення програми тваринництва на зберігання і переробку зерна має забезпечити створення в 2019 році додатково потужностей з одночасного зберігання на 2 млн тонн, що на 5% збільшить наявні потужності.

У документі наголошується, що наявні потужності по зберіганню не здатні забезпечити одночасне зберігання зібраного врожаю, зокрема, в минулому році в пікові періоди збору сільгоспкультур утворювались кількаденні черги на зерноприймальних підприємствах.

Часткове відшкодування вартості об’єктів зі зберігання та переробки зерна буде надаватися на безповоротній основі в розмірі 30% вартості (без урахування ПДВ) за завершені в поточному році етапи будівництва і реконструкції об’єктів.

Крім того, з метою нарощування виробництва яловичини у 2019 році порядок використання коштів за даною програмою доповнений можливістю надання дотації на молодняк, придбаний шляхом переміщення від інших власників (до 1,5 тис. грн на голову).

Як повідомлялося, в бюджеті-2019 за програмами державної підтримки АПК передбачено 800 млн грн на підтримку фермерів, 244,5 млн грн — кредити фермерським господарствам, 127,2 млн грн — здешевлення кредитів для аграріїв, 400 млн грн — на підтримку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і ягідників.

На програму підтримки тваринництва, зберігання і переробки сільгосппродукції, а також рибництво у 2019 році заплановано 3,5 млрд грн, фінансової підтримки сільгоспвиробників (дотації на придбання с/г техніки, обладнання, вагонів) — близько 881,8 млн грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають