9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Данія відкрила інвестиційний фонд для залучення технологій у відбудову України

Данія створила спеціальний інвестиційний фонд для України на 1 мільярд крон, тобто приблизно на 133 мільйони доларів.

Про це повідомило Міністерство економіки України за підсумками інвестиційного форуму в Копенгагені, передає Промисловий Портал з посиланням на hromadske.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що цей інвестиційний фонд фінансуватиме проєкти із залученням данських технологій та інноваційних рішень. Він буде доступний як для державного, так і для приватного секторів.

Заступник міністерки Олександр Грибан зазначив, що Україна бачить велику перспективу в застосуванні та розміщенні данських компаній в Україні у пріоритетних галузях. Ідеться, наприклад, про відновлювальну енергетику, будівельні матеріали, технології відновлення комунального господарства, а також оборонні технології та технології подвійного призначення.

Під час форуму вже оголосили про затвердження фінансування для двох пілотних проєктів у сфері сільського господарства та агроперероблення. Гроші підуть постраждалим від війни компаніям півдня України — «Нібулон» отримає 25 мільйонів євро, а «Агрофьюжн» — 15 мільйонів.

blank

Також кредити нададуть агрокомпаніям, розташованим біля лінії фронту в Миколаєві. Вони відновлюватимуть зруйновані виробничі потужності, закуповуючи обладнання у данських експортерів.

За словами Свириденко, з початку повномасштабного вторгнення Данія надала Україні військової допомоги на 1,4 мільярда доларів. Також країна надіслала гуманітарну допомогу, зокрема макрофінансову, на 212 мільйонів доларів.

Останні новини:

Зараз читають