9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Цьогоріч виробництво гречки на Львівщині виросло у 2,5 раза

Завдяки збільшенню посівних площ виробництво гречки на Львівщині за рік зросло у 2,5 раза.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Львівщина у 2022 році зібрала майже 9,5 тис. тонн гречки. Цей показник є у 2,5 раза більшим від врожаю 2021 року. Повідомляється, що досягнути таких результатів львівським аграріям вдалося перш за все завдяки збільшенню посівних площ на 70% до 6,3 тис. га.

Також за такий врожай відповідальне зростання середньої врожайності гречки у регіоні, який складає до 14.0 ц/га. Це на 37 % більше ніж минулого року.

blank

Втім ця культура на Львівщині досі вважається нішевою, в області її професійним вирощуванням займаються близько 150 аграріїв.

У Львівській ОДА наводять такі фактори щодо складності вирощування гречки:

  • По-перше, гречка має відносно невисоку врожайність і, відповідно, вищу собівартість, у порівнянні з іншими зерновими культурами.
  • По-друге, до війни наші виробники постійно відчували тиск на ціну гречки завдяки постійному зростанню її імпорту.

«У цьому році цінова ситуація на ринку кардинально змінилась: через скорочення виробництва у степовій зоні та зниження обсягів імпорту ціни на гречку в Україні сягнули рекордного рівня. Львівські аграрії передбачили такий розвиток подій ще навесні, тому і прийняли рішення розширювати посіви»,- розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Директорка каже, що департамент стимулював виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону у 2022 році.

В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії мали можливість відшкодовувати до 50% вартості високорепродуктивного насіння гречки.

blank

Зазначається, що програмою скористались 8 суб’єктів господарювання, які придбали та висіяли 30 тонн насіння гречки на площі 314,5 га. Найбільше посівів гречки (понад тисячу гектарів) були висіяні у Золочівському, Самбірському та Червоноградському районах.

Впродовж останніх восьми років посівні площі даної культури аграрії області то збільшували, то скорочували. Проте за останні чотири роки вирощування гречки набирає нарощування обсягів, зокрема з 2019 року площі щорічно збільшувались.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають