9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Цьогоріч в Україні очікують зібрати до 50 мільйонів тонн зернових

За попередніми прогнозами, потенційне виробництво зернових на наявних посівних площах в Україні становитиме 48-50 млн тонн.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький на брифінгу в Медіацентрі Україна, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«В Україні цього року завершення посівної фактично збіглося з початком збирання врожаю – 9 червня південь Одеської області розпочав збирання озимого ячменю. Маємо вже перші показники. За попередніми прогнозами, на наявних площах потенційне виробництво зернових може скласти 48-50 млн тонн. Це, звісно, менше, ніж у попередні роки, коли ми звикли до показників у 60-65 млн тонн, але якщо взяти попереднє десятиліття, то у нас були й гірші роки. Тому наразі нічого критичного не очікується», – сказав Висоцький.

Він додав, що за припущеннями, врожай кукурудзи становитиме до 24 млн тонн, пшениці до 16-20 млн тонн, ячменю – близько 5 млн тонн.

blank

Виробництво технічних культур, зокрема олійного ріпаку, очікується на рівні близько 2,5 млн тонн, сої – 2,5-2,8 млн тонн, соняшник може дати близько 10 млн тонн.

«Ці дані приведені з огляду на середньостатистичні цифри попередніх років. Далі будемо коригувати цифри по ходу збору врожаю», – наголосив Висоцький.

За його словами, нині головна проблема аграріїв – укладнена експортна логістика, хоча постачання зростає.

«Якщо у березні було вивезено на експорт 350 тис. тонн, в травні – до 1,7 млн, то потенцйно у червні можемо вийти на показник у 2 млн тонн експорту. Але зіставляючи обсяги експорту з валовим виробництвом, розуміємо, що наявних логістичних можливостей недостатньо. Зауважте, у нас ще залишається до 20 млн тонн перехідних залишків з минулого врожаю. І до початку маркетингового сезону 1 липня аграрії потенційно можуть забезпечити додатково як мінімум 30 млн тонн», – заявив Висоцький.

blank

Щоб упоратися з такими обсягами експорту, за словами заступника міністра, Україна має експортувати до 4 млн тонн зерна щомісяця.

Зазначимо, через війну посівний клин в Україні цього року зменшився на 25%. Нині розпочалося збирання ранніх зернових нового врожаю після найскладнішої в історії країни посівної.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають