9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Чернігівщина має намір залучити інвесторів у будівництво заводу з виробництва біологічних препаратів на основі корисних мікроорганізмів

Чернігівська область очікує на інвестиції в будівництво олійноекстрактного заводу та заводу з виробництва біологічних препаратів на основі корисних мікроорганізмів для аграрних технологій.

Про інвестиційну привабливість регіону та забезпечення якісної співпраці між владою та бізнесом йшла мова під час Міжнародного форуму інвестицій та експорту Чернігівщини. Повідомляє LANDLORD, з посиланням на облдежрадміністрацію.

Зокрема, президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов та директор заводу з виробництва обладнання для олійно-жирової промисловості «ТАН» В’ячеслав Костюк говорили про реальні можливості та потенціал інвестування у переробку олійних культур області.

За підрахунками експертів, проект окупиться за 2 роки. Враховуючи прогнозовану врожайність соняшнику — майже 470 тис. тонн, ріпаку — більше 90 тис. тонн та 230 тонн сої, — сировини вистачить ще для одного, а то й більше заводів. Адже вигідніше експортувати готовий продукт, на сировину ж діє мито у розмірі 19%. Потенційним інвесторам слід також пам’ятати, що в Україні діє державна програма часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки та обладнання українського виробництва (25% від суми контракту) — йдеться у повідомленні облдержадміністрації.

Також під час роботи форуму йшла мова про перспективи виробництва сучасних біопрепаратів на основі корисних мікроорганізмів для аграрних технологій.

blank

За словами заступника директора Інститута сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Анатолія Москаленка, препарати, що не тільки покращують урожайність рослин на 10-30%, а й мають лікувальну дію та сприяють кращому засвоєнню поживних речовин з ґрунту на 30-40%, розробляють у Чернігові.

Це провідна установа в Україні, яка організовує і проводить відповідні дослідження та сприяє впровадженню результатів у виробництво. Крім того, координує діяльність багатьох наукових установ у галузі сільськогосподарської мікробіології. Розроблені препарати підвищують якість продукції, знижують її собівартість на 8-25%, зменшують рівень хімічного забруднення. Також виробництво біодобрив у порівнянні з мінеральними значно дешевше. Окупність однієї гривні препарату на гектар складає 8-50 гривень, — заявив Москаленко.

За його словами, кількість господарств — споживачів біодобрив кожного року збільшується і наразі перевищує 600 одиниць по всій Україні, але обмежені лабораторні можливості не дозволяють забезпечити потребу в даних препаратах.

За даними Чернігівської обладміністрації, за результатами 2017 року область займає перше місце за темпом зростання прямих іноземних інвестицій ($190 млн), друге — за зростанням експорту (+44,4%).

Останні новини:

Зараз читають