9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Черкаське комунальне підприємство заробляє мільйони на спаржі

Власник комунального підприємства “Садовод” Юрій Марчук займається вирощуванням плодово-ягідних саджанців та спаржі. На його думку, в Україні можна створити вигідний бізнес на свіжій спаржі, салаті, броколі та ягодах.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Агро-Центр”.

Фермер розповів, що з одного гектара заробляє мінімум 400 тисяч гривень. Наступна за рентабельністю – суниця. Усе інше – далеко позаду. З гектара кукурудзи гарний агроном витягне максимум 10 тисяч гривень:

Чотири роки тому вирішив зайнятися спаржею. Купив насіння в США. Були проблеми з розмитненням, бо з’ясувалося, що спаржу не можна завозити в Україну – цієї культури немає в державному реєстрі. У радянські часи вважали, що спаржа — це не їжа, – розповів Юрій Марчук.

Сам фермер раніше працював у різних логістичних компаніях закордоном та навіть мав бізнес в Австралії, проте вирішив усе продати та повернутися в Україну. Детальніше про це ми писали у матеріалі:

На машині вивезли 350 кілограмів у Київ, на базар “Столичний”. Його керівники так здивувалися, що дали нам найкраще місце. Термін реалізації спаржі — п’ять діб. Привезена з Перу — то вже не спаржа.Одна з найбільших на ринку роздрібної торгівлі в Україні компанія нам одразу замовила 50 т. Ми змогли дати лише 10т. А торговельних мереж ще чимало, і ринок спаржі ростиме, – розповів фермер.

blank
Фото: КП “Садовод”

Спаржа – це вітамінна бомба. Перший овоч відкритого грунту. Енергія молодих пагонів спаржі така, що вони ростуть до 10 см на добу і продовжують рости, навіть будучи зрізаними. У всьому світі Спаржа – це загальновизнаний делікатес. В Європі немає країни, яка не культивує Спаржу. КП “Садовод” пишається тим, що тепер в клубі цінителів цієї культури є і Україна.

Спаржа – одна з найсмачніших та корисних овочевих культур. Спаржа – багаторічна рослина, вирощувати її нескладно, але перший врожай можна збирати тільки на третій рік. Спаржа також є одним з найбільш ранніх овочів. Збирати врожай молодих пагонів спаржі можна вже в квітні-травні. Молоді паростки спаржі дуже ніжні, і їх можна їсти сирими або швидко приготованими на пару, у воді, в духовці або на грилі.

Останні новини:

Зараз читають