9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Через російських окупантів на Херсонщині повністю знищена галузь птахівництва

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну на Херсонщині галузь птахівництва знищена майже повністю.

Про це повідомив у марафоні “Суспільне. Спротив” директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов, передає Промисловий Портал.

Щодо інших, то галузь великої рогатої худоби знищена на 15 відсотків, свинарства на понад вісімдесят відсотків.

blank

За словами Юнусова, тваринництво на Херсонщині було передовою галуззю. Станом на 1 січня 2022 року в регіоні налічувалося майже 57 тисяч голів великої рогатої худоби, 49 тисяч голів свиней, голів птиці було понад чотири мільйони.

“Були перші показники в Україні щодо надоїв з однієї корови. Була розвинута галузь вівчарства. Але повномасштабне вторгнення та окупація області призвели до того, що ми можемо підрахувати збитки на деокупованій території. Якщо до цього у нас було понад десять племінних заводів, це вівчарство і рогата худоба, понад 16 племінних родових репродукторів — бджільництво, риба, свині. Наразі можемо сказати, що вже п’ять племінних репродукторів знищені повністю. Якщо брати велику рогату худобу, то у нас залишилося дві ферми з п’яти, тобто три ферми повністю знищені. Якщо брати свинарство, то теж у нас залишилося два свинокомплекси, які працюють, намагаються відновитися в тих умовах, в яких вони є”, — говорить Дмитро Юнусов.

blank

Директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА каже, існують проблеми з фінансуванням, відсутності грошових коштів для кормів. Також велика кількість замінованих територій знижує роботу, бо немає господарствам, де вирощувати корми для великої рогатої худоби.

“Збитки склали не один мільярд доларів це однозначно, ці кошти зараз не повернеш господарствам. Наприклад, галузь птахівництва стовідсотково знищена. У нас була найбільша птахофабрика в Україні, може і в Європі — агрохолдинг “Авангард”. Під час окупації з перших днів вона була знеструмлена, заблокована військовими РФ, не було можливості придбати корм для птахів та заправити генератор, тому знищили понад чотири мільйони голів курей. Це була екологічна катастрофа в цій місцевості, оскільки було багато трупів курей. Тваринництво зазнало великих збитків, і ми ще не знаємо яка ситуація на окупованій території”, — говорить Дмитро Юнусов.

Останні новини:

Зараз читають