9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Частка України у виробництві м’яких ягід в Східній Європі становить 25%

Обсяг внутрішнього ринку оцінюється в $ 51 млн

blankУкраїна забезпечує 25% східноєвропейського виробництва м’яких ягід (суниця, смородина, малина і т.д.) і 10% – твердих ягід (вишня, черешня), але майже не здійснює експорту цієї продукції: частка нашої країни в експорті м’яких ягід становить 6% , а твердих – тільки 3%, – повідомила керівник Info-Shuvar, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, передає прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB). Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

«Серед країн Східної Європи Україна забезпечує майже 25% виробництва м’яких ягід і приблизно 10% – твердих ягід. Але в експорті нас майже не помітно. Це і є відповідь на питання, чому наші виробники не мотивовані виходити на зовнішній ринок – поки вистачає внутрішнього збуту. Поки маржа достатня. Але це тимчасово. Ми повинні думати про експорт», – поінформувала експерт в рамках IV Національного дня саду.

За її словами, споживання свіжих ягід в світі щорічно зростає на 15%. Головні споживачі – це США, Росія, Німеччина, Великобританія, Бельгія та Франція.

При цьому майже половина світового обсягу торгівлі припадає на суницю садову, споживання якої зростає щорічно приблизно на 3-5%, однак з кожним роком ця ягода незначно поступається свою частку голубиці і малині, які є лідерами за темпами зростання продажів в світі (17-20 % щорічно).

Гетьман додала, що обсяг ринку твердих ягід в Україні становить близько 65 тис. тонн або $ 53 млн, а м’яких – 55 тис. тонн або $ 51 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають