9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Буковинські підприємці експортують гриби до США та Ізраїлю

Як розповів керівник кооперативу Сергій Терен, мешканці створили кооператив завдяки проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». На проект отримали $25 тис. для закупівлі обладнання.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на molbuk.ua.

«Спочатку планували переробляти лише білі гриби. Потім зрозуміли, що лісовий ресурс більший. Почали переробляти лисички, опеньки, підберезники. Минулого року вже мали десять варіантів продукції», — зазначає Сергій Терен.

Роблять гриби мариновані, сушені та заморожені. Для цього мають спеціальне обладнання — сушильну камеру, камеру шокової заморозки, камеру зберігання. Гриби селяни збувають через Інтернет-магазин і відправляють у різні регіони України.

«Намагаємося, щоби наша продукція була гарної якості, гарно запакована. Щороку ми закуповуємо нове обладнання. Плануємо купити лінію для сортування грибів. Хочемо залучити до нашого підприємства більше людей з інших районів», — каже підприємець.

За його словами, завдяки кооперативу люди мають можливість заробити. Є сім’ї, які вдень у сезон збирання грибів заробляють 1-1,5 тисячі гривень, а за сезон декому вдається заробити по сто тисяч.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають