9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Будівництво перевантажувального термінала компанії на Запоріжжі – ще один крок до легалізації українського ринку зерна

blank
Фото (с) nibulon.com

Одночасно із будівництвом нового перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» на Херсонщині набирає темпів і будівництво аналогічного об’єкта в селі Біленьке, що на Запоріжжі.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

Так, минулого тижня на будівельному майданчику в с.Біленьке відбулася виробнича нарада  під головуванням генерального директора компанії О.Вадатурського та за участю його заступника з будівництва C. Беседіна,  голови  сільської ради С. Зачепило, заступника сільського голови А.Кришталь фахівців компанії та керівників підрядних організацій.

В першу чергу учасники наради оглянули збудований «НІБУЛОНом» комплекс очисних споруд для очистки води, яка після використання потрапляє у річку Дніпро. На ці споруди місцеві мешканці чекали понад 26 років, адже за його відсутності, щодня могло статися екологічне лихо. Справа в тому, що історія будівництва цього об’єкта інфраструктури бере свій початок ще з 1992 року.  Упродовж цього часу проблема не вирішувалася. То проект каналізаційних споруд коригувався декілька разів, то придбані для будівництва матеріли та обладнання неодноразово розкрадалися. Проблема була вирішена лише з призначенням на посаду голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, який менш ніж за рік особисто вирішив багато питань, що і сприяло покращенню інвестиційного клімату в області. Тож в якості додаткових соціальних зобов‘язань компанія «НІБУЛОН» взяла на себе повне фінансування та супровід цього соціально значимого проекту.

«НІБУЛОНівські» фахівці ініціювали внесення корективів у технологію очистки стічних вод із заміною її  на закриту та більш прогресивну, що дозволить покращити екологічну ситуацію району та підвищити комфортність сусідніх із очисними спорудами об’єктів, а саме: школи, лікарні – та об’єктів селища в цілому. На початку квітня комплекс,  який компанія збудувала всього лише за місяць, інвестувавши 10 млн гривень, в присутності голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля буде переданий місцевій громаді для постійної експлуатації.

У ході традиційного огляду будівельного майданчика, Олексій Опанасович зазначив, що наразі тут працюють більше 20 підрядних організацій, але з кожним тижнем ця кількість зростатиме. Отож в травні на об’єкті буде близько 1,5 тис. будівельників із 90 організацій, включаючи постачальників обладнання. Варто також зазначити, що  компанія насамперед забезпечує роботою місцеві організації. На ті роботи, які запорізьким будівельникам не під силу, запрошуються інші підрядники з різних областей України.

«Ми в першу чергу забезпечуємо роботою організації із Запорізької області, а вже решту робіт віддаємо іншим нашим провіреним організаціям, які разом з нами кочують по всій країні, це наші надійні партнери, що збудували з нами десятки об’єктів», – зазначив генеральний директор «НІБУЛОНу».

На сьогодні будівельники активно виконують земляні роботи та завершують формування пальних основ під фундаменти основних технологічних об’єктів термінала.  За словами «НІБУЛОНівських» спеціалістів, забивати палі тут набагато легше, порівняно з будівельним майданчиком в Голій Пристані, де через особливість ґрунту доводиться стикувати по 3 палі. Тут же палебійні машини забивають палі всього лише в один ярус.  Отож до 29 березня палебійні машини мають  забити всі палі та покинути будівельний майданчик.

Деякі підрядні організації вже приступили до зведення фундаментів зерносховищ, операторської вагової та робочої вежі. До монтажу готуються металоконструкції та арматура. Одна за одною на майданчик під’їжджають вантажівки із необхідними будівельними матеріалами та тоннами підсіву.

Взялися вже будівельники і за зведення приміщення їдальні, пожежного депо та майстерні. Роботу їм трохи спрощує те, що дані об’єкти розташовуватимуться на місці старих складських приміщень, отож зводити стіни не потрібно. Зняті з будівель дошки та близько 800 листів шиферу будуть роздані людям, які цього потребують найбільше, насамперед пенсіонерам.

До 20 квітня мають також прокласти з вібростійких плит дорогу від центра села до підприємства і майданчик для відстоювання автотранспорту, на який майже через місяць почнуть складувати доставлене обладнання від провідних виробників світу.

«Ми працюємо в швидких темпах і вже десь 20 травня закінчимо загальнобудівельні роботи.  На пусконалагоджувальні роботи треба 7-10 днів, отож на початку червня ми здамо цей об’єкт в експлуатацію. Однак все це також буде залежати від погодних умов, тому якісь коригування можливі», – відмітив Олексій Опанасович.

Новозбудований перевантажувальний термінал у Біленькому забезпечить робочими місцями близько 120 людей, а також значно скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції та розвантажить дороги на 12,5 тис. вантажівок у рік. Окрім того, поява «НІБУЛОНівського» підприємства позитивно вплине на легалізацію українського ринку зерна.

«Ми зацікавлені в тому, щоб одноосібники легально, без посередників, реалізовували своє збіжжя.  У нас є домовленість з обласною адміністрацією, ми допоможемо, проведемо велику роз’яснювальну  роботу, щоб аграрії могли продавати зерно офіційно. А ми у свою чергу сплачуватимемо за них податки в місцевий бюджет. Від цього виграють всі. Ми за прозорий та легальний бізнес», – наголосив генеральний директор.

Нагадаємо, що потужний термінал у Запорізькій області «НІБУЛОН» зводить за кошти Європейського інвестиційного банку, який у кінці минулого року виділив безпосередньо компанії, без гарантії з боку держави, 71 млн євро. У  рамках цієї співпраці сільськогосподарське підприємство проводить глибоку реконструкцію власного суднобудівно-судноремонтного заводу в Миколаєві та будує нові вантажні судна. Так, на сьогодні флот компанії налічує 56 суден. До 1 червня «НІБУЛОНівські» суднобудівники спустять на воду ще 3 буксири. Після реконструкції і модернізації виробничих потужностей завод будуватиме до 15 суден у рік. За словами Олексія Вадатурського, це буде один із кращих суднобудівних заводів не тільки в Україні, а й в Європі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають