9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Будівництво перевантажувального термінала компанії на Запоріжжі – ще один крок до легалізації українського ринку зерна

 • Фото (с) nibulon.com

  Одночасно із будівництвом нового перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» на Херсонщині набирає темпів і будівництво аналогічного об’єкта в селі Біленьке, що на Запоріжжі.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

  Так, минулого тижня на будівельному майданчику в с.Біленьке відбулася виробнича нарада  під головуванням генерального директора компанії О.Вадатурського та за участю його заступника з будівництва C. Беседіна,  голови  сільської ради С. Зачепило, заступника сільського голови А.Кришталь фахівців компанії та керівників підрядних організацій.

  В першу чергу учасники наради оглянули збудований «НІБУЛОНом» комплекс очисних споруд для очистки води, яка після використання потрапляє у річку Дніпро. На ці споруди місцеві мешканці чекали понад 26 років, адже за його відсутності, щодня могло статися екологічне лихо. Справа в тому, що історія будівництва цього об’єкта інфраструктури бере свій початок ще з 1992 року.  Упродовж цього часу проблема не вирішувалася. То проект каналізаційних споруд коригувався декілька разів, то придбані для будівництва матеріли та обладнання неодноразово розкрадалися. Проблема була вирішена лише з призначенням на посаду голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, який менш ніж за рік особисто вирішив багато питань, що і сприяло покращенню інвестиційного клімату в області. Тож в якості додаткових соціальних зобов‘язань компанія «НІБУЛОН» взяла на себе повне фінансування та супровід цього соціально значимого проекту.

  «НІБУЛОНівські» фахівці ініціювали внесення корективів у технологію очистки стічних вод із заміною її  на закриту та більш прогресивну, що дозволить покращити екологічну ситуацію району та підвищити комфортність сусідніх із очисними спорудами об’єктів, а саме: школи, лікарні – та об’єктів селища в цілому. На початку квітня комплекс,  який компанія збудувала всього лише за місяць, інвестувавши 10 млн гривень, в присутності голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля буде переданий місцевій громаді для постійної експлуатації.

  У ході традиційного огляду будівельного майданчика, Олексій Опанасович зазначив, що наразі тут працюють більше 20 підрядних організацій, але з кожним тижнем ця кількість зростатиме. Отож в травні на об’єкті буде близько 1,5 тис. будівельників із 90 організацій, включаючи постачальників обладнання. Варто також зазначити, що  компанія насамперед забезпечує роботою місцеві організації. На ті роботи, які запорізьким будівельникам не під силу, запрошуються інші підрядники з різних областей України.

  «Ми в першу чергу забезпечуємо роботою організації із Запорізької області, а вже решту робіт віддаємо іншим нашим провіреним організаціям, які разом з нами кочують по всій країні, це наші надійні партнери, що збудували з нами десятки об’єктів», – зазначив генеральний директор «НІБУЛОНу».

  На сьогодні будівельники активно виконують земляні роботи та завершують формування пальних основ під фундаменти основних технологічних об’єктів термінала.  За словами «НІБУЛОНівських» спеціалістів, забивати палі тут набагато легше, порівняно з будівельним майданчиком в Голій Пристані, де через особливість ґрунту доводиться стикувати по 3 палі. Тут же палебійні машини забивають палі всього лише в один ярус.  Отож до 29 березня палебійні машини мають  забити всі палі та покинути будівельний майданчик.

  Деякі підрядні організації вже приступили до зведення фундаментів зерносховищ, операторської вагової та робочої вежі. До монтажу готуються металоконструкції та арматура. Одна за одною на майданчик під’їжджають вантажівки із необхідними будівельними матеріалами та тоннами підсіву.

  Взялися вже будівельники і за зведення приміщення їдальні, пожежного депо та майстерні. Роботу їм трохи спрощує те, що дані об’єкти розташовуватимуться на місці старих складських приміщень, отож зводити стіни не потрібно. Зняті з будівель дошки та близько 800 листів шиферу будуть роздані людям, які цього потребують найбільше, насамперед пенсіонерам.

  До 20 квітня мають також прокласти з вібростійких плит дорогу від центра села до підприємства і майданчик для відстоювання автотранспорту, на який майже через місяць почнуть складувати доставлене обладнання від провідних виробників світу.

  «Ми працюємо в швидких темпах і вже десь 20 травня закінчимо загальнобудівельні роботи.  На пусконалагоджувальні роботи треба 7-10 днів, отож на початку червня ми здамо цей об’єкт в експлуатацію. Однак все це також буде залежати від погодних умов, тому якісь коригування можливі», – відмітив Олексій Опанасович.

  Новозбудований перевантажувальний термінал у Біленькому забезпечить робочими місцями близько 120 людей, а також значно скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції та розвантажить дороги на 12,5 тис. вантажівок у рік. Окрім того, поява «НІБУЛОНівського» підприємства позитивно вплине на легалізацію українського ринку зерна.

  «Ми зацікавлені в тому, щоб одноосібники легально, без посередників, реалізовували своє збіжжя.  У нас є домовленість з обласною адміністрацією, ми допоможемо, проведемо велику роз’яснювальну  роботу, щоб аграрії могли продавати зерно офіційно. А ми у свою чергу сплачуватимемо за них податки в місцевий бюджет. Від цього виграють всі. Ми за прозорий та легальний бізнес», – наголосив генеральний директор.

  Нагадаємо, що потужний термінал у Запорізькій області «НІБУЛОН» зводить за кошти Європейського інвестиційного банку, який у кінці минулого року виділив безпосередньо компанії, без гарантії з боку держави, 71 млн євро. У  рамках цієї співпраці сільськогосподарське підприємство проводить глибоку реконструкцію власного суднобудівно-судноремонтного заводу в Миколаєві та будує нові вантажні судна. Так, на сьогодні флот компанії налічує 56 суден. До 1 червня «НІБУЛОНівські» суднобудівники спустять на воду ще 3 буксири. Після реконструкції і модернізації виробничих потужностей завод будуватиме до 15 суден у рік. За словами Олексія Вадатурського, це буде один із кращих суднобудівних заводів не тільки в Україні, а й в Європі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  НАН України проводить випробування супутника “Січ-2-30” на замовлення КБ “Південне”

  Український космічний апарат «Січ-2-30» проходить комплекс випробувань в установах Національної академії наук України.Передає Національний...

  “Укрпошта” до лютого 2022 року комп’ютеризує ще 1250 сільських відділень

  АТ "Укрпошта" планує до лютого 2022 року комп'ютеризувати ще 1250 сільських відділень в населених пунктах з населенням...

  Фонд держмайна оголосив аукціон на оренду терміналу С аеропорту Бориспіль

  Фонд державного майна оголосив аукціон з оренди терміналу С міжнародного аеропорту Бориспіль і прилеглої території зі стартовою...

  Україна придбає ще 24 ударних безпілотників Bayraktar TB2

  У 2021-2022 роках планується додатково придбати ще чотири комплекси (24 дрони) Bayraktar TB2 для потреб Збройних сил...