9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Будівництво ферми з вирощування мідій окупиться за 2-3 роки

Запуск ферми з виробництва мідій потребують $1 млн стартового капіталу, який повернеться за 2-3 роки.

Попит на мідії в порівнянні з пропозицією – колосальний. Це одна з небагатьох малозайнятіх ніш. Про це пише видання «Ледачі і багаті», передає AgroPortal.

Відлякує підприємців від цього напрямку досить високий стартовий капітал і трудомісткість самого процесу вирощування мідій. Однак за умови продуманої організації бізнес на мідіях є успішним.

Серед плюсів – безкоштовна сировина. Мальков можна відловити прямо в море. Крім того, не доведеться витрачатися на відгодівлю, молюски будуть харчуватися водоростями і дрібним планктоном прямо у воді.

Для вирощування мідій підійде акваторія Чорного та Азовського морів. Молюсків закріплюють на спеціальних колекторах в огородженій зоні, щоб їх не змило течією. Як підростуть – збирають.

Мідії дуже родючі. Одна особина дає 10 тис. личинок приплоду. Отримати його можна двічі в рік – восени та навесні. А «врожайність» одного господарства досягає 300-600 т на рік.

Щоб виділили акваторію для ведення рибного господарства, доведеться скласти проект, в якому вказати біологічне обґрунтування, порядок і термін експлуатації. Розробка такого проекту буде коштувати $3 тис.

Ще одна витратна частина – установка блоків. На оренду судна, оплату послуг водолазів тощо доведеться витратити $20 тис. Ще до $1500 складуть витратити на канат і поплавці для однієї лінії.

З 4 метрів такого каната можна зібрати 60 кг мідій. При цьому фахівці відзначають, що бізнес буде рентабельним, якщо продавати від 200 тонн молюсків. Продаючи 300-500 тонн при оптовій ціні $1,25 за кілограм неочищених молюсків, за рік можна виручити від $375 тис. доходу.

Більше вдасться заробити, якщо продавати чисте м’ясо. Воно буде коштувати $ 1,5 за кожні 100 грамів, підрахували фахівці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають