9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Будівництво ферми з вирощування мідій окупиться за 2-3 роки

 • Запуск ферми з виробництва мідій потребують $1 млн стартового капіталу, який повернеться за 2-3 роки.

  Попит на мідії в порівнянні з пропозицією – колосальний. Це одна з небагатьох малозайнятіх ніш. Про це пише видання «Ледачі і багаті», передає AgroPortal.

  Відлякує підприємців від цього напрямку досить високий стартовий капітал і трудомісткість самого процесу вирощування мідій. Однак за умови продуманої організації бізнес на мідіях є успішним.

  Серед плюсів – безкоштовна сировина. Мальков можна відловити прямо в море. Крім того, не доведеться витрачатися на відгодівлю, молюски будуть харчуватися водоростями і дрібним планктоном прямо у воді.

  Для вирощування мідій підійде акваторія Чорного та Азовського морів. Молюсків закріплюють на спеціальних колекторах в огородженій зоні, щоб їх не змило течією. Як підростуть – збирають.

  Мідії дуже родючі. Одна особина дає 10 тис. личинок приплоду. Отримати його можна двічі в рік – восени та навесні. А «врожайність» одного господарства досягає 300-600 т на рік.

  Щоб виділили акваторію для ведення рибного господарства, доведеться скласти проект, в якому вказати біологічне обґрунтування, порядок і термін експлуатації. Розробка такого проекту буде коштувати $3 тис.

  Ще одна витратна частина – установка блоків. На оренду судна, оплату послуг водолазів тощо доведеться витратити $20 тис. Ще до $1500 складуть витратити на канат і поплавці для однієї лінії.

  З 4 метрів такого каната можна зібрати 60 кг мідій. При цьому фахівці відзначають, що бізнес буде рентабельним, якщо продавати від 200 тонн молюсків. Продаючи 300-500 тонн при оптовій ціні $1,25 за кілограм неочищених молюсків, за рік можна виручити від $375 тис. доходу.

  Більше вдасться заробити, якщо продавати чисте м’ясо. Воно буде коштувати $ 1,5 за кожні 100 грамів, підрахували фахівці.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Зараз читають

  Херсонське підприємство відремонтувало чотири понтони для Ізмаїльського морвокзалу

  На Ізмаїльському морському вокзалі на штатні місця встановлені чергові два з чотирьох відремонтованих понтони.

  На розробку САУ «Богдана», «Вільхи», «Нептуна» та інших проєктів Міноборони виділило близько мільярда гривень

  На фінансування дослідно-конструкторських робіт (ДКР), серед яких комплекси «Вільха» та «Нептун» корабельного базування, а також САУ «Богдана»...

  Уряд дозволив здійснювати експорт військової продукції ще двом українським підприємствам

  Уряд надав ТОВ «ЮА.РПА» та ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

  У Запорізькій області побудували новий стадіон (фото)

  У Запорізькій області в селищі Комишуваха з початку року розпочав роботу новий спортивний стадіон.