Близько 40% виробників молока розширять свої ферми до 2020 року

1635
корова
Фото з вільних джерел

Асоціація виробників молока (АВМ) провела опитування серед 300 респондентів (ферми від 50 до понад 1500 корів) стосовно планів розвитку молочного скотарства до 2020 року.

Про це поінформувала віце-президент АВМ Ганна Лавренюк. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

За даними опитування, лише 6% господарств вирішили скоротити чи взагалі згорнути молочний напрямок. Як правило, це були малоефективні невеликі господарства, які не володіють потрібними коштами і кадровим потенціалом для розвитку, — повідомила вона.

За словами Ганни Лавренюк, понад 55% опитаних керівників зауважили, що не планують розширюватися. Натомість вони інвестуватимуть у підвищення продуктивності тварин, навчання персоналу, роботу над якістю продукції. Тим часом 39% господарств поділилися планами збільшити стадо та розширювати виробничі потужності. Зокрема, 7% із цієї групи респондентів зазначили, що до 2020 завершать розпочату модернізацію наявних та будівництво нових ферм.

Отож, очікуємо на подальшу впевнену еволюцію молочного скотарства в Україні. З року в рік в Україні дедалі більшає квлькість господарств, які за рівнем організації виробничих процесів та продуктивністю не поступаються визнаним світовим лідерам. Особливо приємно, що левова частка таких українських флагманів — господарства-учасники АВМ, — зазначила віце-президент асоціації.


Про допомогу проекту