9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Безпілотники йдуть на зміну обприскувачів в Україні

Безпілотники йдуть на зміну обприскувачів в Україні. Один безпілотник здатний замінити три стандартних обприскувача на українських полях. Собівартість обробки одного гектара становить всього $10.

У всьому світі за останні 50 років методи внесення засобів захисту рослин кардинально не змінювалися: завжди в основі був трактор з обприскувачем, або самохідний обприскувач. Це приносить деякі незручності, тому що трактор і обприскувач пошкоджують частину посівів, залишаючи за собою технічну колію і не завжди здатні провести обприскування в зв’язку з вологим ґрунтом або занадто великою висотою культури. Також існує сільськогосподарська авіація, але вона дуже витратна і вимагає певних дозволів для польотів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Інфоіндустрія

Альтернативу цим методам можуть скласти дрони й безпілотні літальні апарати (БПЛА). Але чи достатньо вони продуктивні для сучасного сільського господарства? Чи можуть вони впоратися з тими обсягами робіт, які виконують стандартні обприскувачі? Відповідь на це питання в ході конференції Agrotalks Day 10 жовтня дав Юрій Педерій, CEO проекту AeroDrone.

«Один наш безпілотник по ефективності здатний замінити три стандартних обприскувача. На даний момент у нас є три безпілотні літальні апарати, які за день здатні обробити 1500 га, а собівартість обробки одного гектара становить $10, тоді як обробка полів за допомогою стандартної авіації типу АН-2 становить близько $10-15 + вартість витраченого палива, що в сумі значно дорожче, ніж пропонуємо ми. До того ж ми використовуємо технологію ультрамалооб’эмного обприскування, коли вода практично не використовується, це забезпечує нам досить вагому економію на обробці, в порівнянні зі стандартним обприскувачем, де норма витрати води в середньому становить 200 л/га».

За словами Юрія Педерій, компанія AeroDrone має масу пропозицій з-за кордону, але вважає за краще працювати в Україні, тому що тут цей ринок тільки починає розвиватися і перед компанією відкриваються величезні перспективи. Місією компанії є розробка кращих БПЛА для захисту рослин, які будуть більш продуктивні й економічні, ніж будь-які інші методи обробки посівів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають