9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Без морських портів Україна може експортувати не більше 1,5 млн тонн зернових на місяць – Мінагрополітики

Експорт української сільгосппродукції через країни ЄС, у тому числі з урахуванням поставок через дунайські річкові порти, за будь-яких обставин не може перевищити 1,5 млн тонн на місяць, тоді як до блокади українських морських портів військами Росії країна могла щомісяця перевалювати понад 5 млн тонн сільгоспкультур.

Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький у ході експертної дискусії “Заблокована торгівля: чи може Україна збільшити експортні потужності” у п’ятницю, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Попередньо ми підрахували, що до півтора мільйона тонн – це однаково максимум”, – заявив Висоцький.

Він уточнив, що в Україні достатньо сільгосппродукції для експорту – українські аграрії можуть поставити на зовнішні ринки стільки зерна, скільки потрібно. Обсяги його експорту обмежені лише логістичними можливостями.

blank
Cargill будує в порту Південний найбільший зерновий термінал в Україні. Фото: facebook.com/Cargill

Як повідомив міністр агрополітики Микола Сольський, Україна у квітні 2022 року експортувала 1,09 млн тонн зерна переважно через румунські порти, що більш ніж уп’ятеро перевищує показники березня.

За його даними, більша частина експортних поставок з України здійснювалася у квітні через річкові порти Дунаю, оскільки українські чорноморські порти заблоковані російськими військовими.

При цьому логістика української сільгосппродукції через Румунію може ускладнитися і сповільнитись у червні, коли до морпортів цієї країни почне надходити новий урожай румунської, сербської, угорської та болгарської озимої пшениці та ячменю, які створять конкуренцію постачанням з України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають