9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

«ArcelorMittal Кривий Ріг» розробив новий спосіб меліорації грунтів з використанням шлаку в сільському господарстві

Криворізький гірничо-металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг” розробив новий спосіб використання сталеплавильного шлаку в якості добрива (мелиоранта) для розкислення кислих грунтів і підвищення врожаю сільськогосподарських культур.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Инфоиндустрия“.

Як повідомляється в прес-релізі компанії в четвер, на розроблений спосіб використання побічних продуктів металургійного виробництва в сільському господарстві отримано патент.
При цьому наголошується, що розробка і застосування нового способу меліорації грунтів з використанням сталеплавильного шлаку відтепер є інтелектуальною власністю ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг», яка підтверджується і захищається законом.

Дослідження даного способу меліорації грунтів підтвердили, що технологія ефективна, унікальна. Вона дає хороший економічний ефект: для аграріїв – добриво грунтів і підвищення врожайності сільгоспкультур, для підприємства – утилізація сталеплавильних шлаків, поліпшення екологічної обстановки і додатковий прибуток.

Начальник технічного управління «ArcelorMittal Кривий Ріг» Євген Шидловський уточнив, що розробка нового способу використання сталеплавильного шлаку в якості добрива почалася в лютому 2015 року.

Це дозволяє нам вирішувати питання переробки заскладовано раніше сталеплавильних шлаків, які є супутнім продуктом виробництва сталі. За цей час підприємство вже отримало документи від Міністерства екології та природних ресурсів України, які підтверджують, що цей метод безпечний і дозволяє нам виробляти і реалізовувати даний продукт. Проект також затверджений Міністерством охорони здоров’я України, – пояснює начальник техуправленія.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» направить на рекультивацію земель раніше відпрацьованого кар’єру недіючої шахти ім. Валявка-Північна близько 1 млн грн, в тому числі створить в Кривому Розі озеленену територію загального користування за проектом Державного Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету.

Останні новини:

Зараз читають