9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

Агрокомпанія Ukravit відкриває у Черкасах науково-дослідницький центр який буде працювати у форматі «Кремнієвої долини»

У квітні 2018 року планується відкриття наукового центру Ukravit. Дослідницький центр на території 2500 м2 буде працювати в форматі «Кремнієвої долини», надаючи вченим і студентам можливості для реалізації своїх проектів.

Будемо давати практику студентам, вчені зможуть створювати свої проекти і рішення. Про це розповів Віталій Ільченко, власник групи компаній Ukravit, на підсумковій прес-конференції 21 листопада в Києві. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Пропозиція“.

У дослідницькому центрі буде підземна теплиця, де можна буде цілий рік проводити досліди на різних культурах, економлячи на підігріві. Закуплено освітлювальне обладнання виробництва США та Японії. Проект готовий на 70-80%. Вчені вже мають обладнані лабораторії, до кінця року буде завезено все обладнання.

Велике значення мають умови, де працюють люди. Ми зробили, щоб їм було приємно, звертаючи увагу навіть на такі деталі, як колір меблів. Устаткування для лабораторій підбирали швейцарські фахівці. Тому іноземні вчені, вже відвідували центр, тихо заздрять і навіть просяться на роботу, – поділився В. Ільченко.

Проект фінансується коштами компанії Ukravit і вітчизняними банками. Збирати кошти було важко, поділився Ільченко:

Ходив по банкам, вони відповідали: навіщо фінансувати те, чого в Україні вже немає? Вони не вірили в цей проект. Тому зробили все за свій рахунок. Зараз, коли банкіри приїжджають на будівництво, вони розуміють, що вкладати гроші в науку потрібно.

Науковий центр буде пріоритетним напрямком компанії.

Плануємо залучити 50 фахівців. Нас цікавлять всі високотехнологічні продукти, які зараз імпортуються, але можуть проводитися в нашій країні, – переконаний власник Ukravit.

У дослідницькому центрі працюватимуть дві групи вчених, до складу яких входить 7 докторів наук. Основна стратегія – «зелена» хімія, спільна розробка українських і швейцарських учених. Також буде можливий аналіз грунту по 80 компонентам – в Україні таких послуг поки не надають.

Аналогів таких центрів немає в Україні і найближчому зарубіжжі. Будемо набирати насамперед молодих вчених з України, яким будуть надані всі умови для розвитку, – додав Ільченко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають