9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Аграрії можуть втратити півтора мільярда через підвищення тарифів на залізничні перевезення

blankВтрати українських аграріїв після підвищення тарифів на залізничні перевезення на 25% можуть скласти 1,5 млрд грн

Про це йдеться в листі-зверненні аграрних асоціацій на ім’я першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова.

Лист-звернення про недопущення зростання тарифів підписали асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Аграрний союз, Всеукраїнська аграрна рада, Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація, Спілка птахівників, Асоціація фермерів і приватних землевласників.

«Підвищення цін на вантажні перевезення на тлі низької кон’юнктури цін на зернові, посилення податкового тиску на аграрну галузь і загальних кризових явищ в українській економіці поставить у важкі умови вітчизняних агровиробників і знизить конкурентоспроможність української продукції на міжнародних ринках», – йдеться у зверненні.

За словами гендиректора УКАБ Тараса Висоцького, за останні три роки тарифи на перевезення зернових в Україні зросли на 88%.

«Не дивлячись на постійне підвищення тарифів, ПАТ« Укрзалізниця »не може забезпечити потреби аграріїв в залізничних перевезеннях зернових і не поставляє в загальній кількості вагони-зерновози відповідно до узгоджених планів, ніж зриває збиральну кампанію і ставить під загрозу експортні контракти», – цитується в зверненні гендиректор УКАБ.

Як повідомлялося, проектом наказу Міністерства інфраструктури від 11 січня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України» пропонується підвищити тарифи на вантажні перевезення залізничним транспортом в Україні на 25%.

Для довідки: У 2016 році тарифи на вантажні перевезення підвищувалися на 15%.

Останні новини:

Зараз читають