9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

​​Уряд заборонив до 1 липня експортувати гречку

Кабінет міністрів України ввів заборону експорту гречки до 1 липня.

Відповідну постанову “Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 №1109” уряд прийняв 2 квітня на позачерговому засіданні.

“Так, постановою вводиться тимчасовий — до 1 липня 2020 року — режим ліцензування і квотування експорту гречки і зерна гречки лущеного (без плодової оболонки)”, – йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в четвер увечері.

Зокрема, встановлено нульовий обсяг квоти для зазначених товарів (за кодами згідно з УКТЗЕД 1008 10 00 00 і 1104 29 17 00).

Відповідні зміни, за інформацією Мінекономіки, внесені в додаток 1 до постанови № 1109 “Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню у 2020 році”.

Як пояснили в міністерстві, заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідної для захисту внутрішнього ринку. У Мінекономіки відзначили, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія і Казахстан.

“Зараз ситуація на українському ринку є стабільною. Уряд весь час складається в діалозі з виробниками і ритейлерами. Україна буде вести переговори з головними країнами-виробниками по зняттю заборон з метою підтримки міжнародної продовольчої безпеки і відновлення нормальних умов міжнародної торгівлі”, – відзначили в міністерстві.

Також міністерство закликає українську аграрні підприємства збільшувати посівні площі під гречкою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають