9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

8 технологій, які назавжди змінять стоматологію

 • Нові технології здатні не тільки спростити процедуру здійснення покупок або пошуку інформації, але також кардинально змінюють таку консервативну область, як стоматологія. Видання підготувало добірку найбільш вражаючих технологій, які змінюють підхід до догляду та лікування зубів. А якщо ви прагнете скористатись сучасними методами лікування в Києві, раджем клініку в Солом’янському районі lumident.kiev.ua/stomatologija-solomenka, тут кваліфіковані працівники та кращі стоматологи, серед них Глушко Алексей Сергеевич лікар стоматолог ортопед. В роботі клінік для ефективного вирішення стоматологічних проблем у пацієнтів – враховується більш ніж 20-річний досвід роботи співробітників, що дозволяє професійно застосовувати на практиці для вирішення всіх стоматологічних проблем – передові технології на сучасному обладнанні.

  Розумна зубна щітка

  Philips

  Зубні щітки, підключені до інтернету й оснащені різними сенсорами та датчиками, відмінно набирає популярність тренд по повсюдному переходу на IoT-пристрої. Такі щітки можуть, наприклад, стежити за станом порожнини рота, кількістю часу, який ви витрачаєте на чистку зубів, а також за тим, наскільки правильно ви це робите – чи достатньо сильно натискаєте на щітку і приділяєте увагу всіх ділянках. 

  Доповнена реальність

  VRScout

  AR, або доповнена реальність вже використовується в навчанні льотчиків, в роботі ліфтерів і навіть допомагає поліції розслідувати злочини. Тепер прийшов час стоматологів оцінити можливості нової технології. Наприклад, симулятор DentSim допомагає студентам медичних вузів отримати необхідні навички стоматолога і потренуватися в установці пломб в умовах, наближених до реальних.

  Віртуальна реальність

  DentSim

  Як і доповнена реальність, VR може істотно поліпшити процес навчання майбутніх стоматологів, які можуть повністю зануритися, наприклад, в симуляцію стоматологічної операції. Але крім цього, віртуальна реальність також успішно використовується для відволікання пацієнтів. Експеримент, проведений співробітниками школи психології Плімутського університету у Великобританії, довів, що VR дійсно допомагає знизити нервозність людей на прийомі у стоматолога – досить занурити пацієнта в заспокійливу атмосферу, наприклад, на природу.

  Телестоматологія

  TeleHealth

  Якщо голографічна телепортація вже може використовуватися для повсякденного спілкування між людьми, то чому не можна застосувати її і до стоматології? Один із прикладів сервісів, які займаються наданням стоматологічних послуг на відстані – американський MouthWatch. З його допомогою поки що не можна передати стоматолога голограму ротової порожнини, однак лікар цілком може оцінити стан зубів по відео і дати свої рекомендації в режимі онлайн.

  3D-друк

  CAD

  Технологія 3D-друку вже давно використовується в самих різних областях медицини, зокрема, для друку недорогих протезів кінцівок. У стоматології 3D-принтери також здатні значно здешевити і спростити процес створення зубних імплантів і пломб. Наприклад, компанія Stratasys пропонує стоматологам надрукувати на 3D-принтері точні зліпки зубів пацієнтів, що є важливою частиною роботи ортодонтів.

  Міні-камери

  MouthWatch

  Якщо раніше лікарів зазвичай доводилося використовувати кругле стоматологічне дзеркало, щоб побачити необхідну область рота пацієнта, який був постійно змушений відкривати рот настільки широко, наскільки це можливо, то тепер з цим завданням відмінно справляються невеликі інтраоральні камери з високою роздільною здатністю. З їх застосуванням процедура огляду стає набагато швидше і простіше.

  Регенерація зубів

  University of Nottingham

  Заміщення біоактивними елементами зубної речовини відкриває стоматологам величезні можливості для боротьби з карієсом і іншими захворюваннями. Так, наприклад, вчені з Ноттінгемського університету та Інституту Вісса при Гарвардському університеті недавно розробили новий метод пломбування з використанням стовбурових клітин, які згодом самі відновлюють зуби пацієнта. Подальше вивчення стовбурових клітин цілком може привести до того, що вчені зможуть повністю вирощувати нові зуби замість старих і пошкоджених.

  CRISPR

  CRISPR / Cas9

  Нова технологія редагування геномів вищих організмів, яка була недавно вперше випробувана на людині, може застосовуватися і в стоматології. За думку практикуючого одонтології Роланда Хансена, це тільки питання часу, і в майбутньому вчені зможуть легко усувати «генетичними ножицями» ті гени, які викликають патологічні захворювання області рота, точно так же, як це відбувається у випадку з іншими спадковими захворюваннями.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  Зараз читають

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують...

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...