Нові технології здатні не тільки спростити процедуру здійснення покупок або пошуку інформації, але також кардинально змінюють таку консервативну область, як стоматологія. Видання підготувало добірку найбільш вражаючих технологій, які змінюють підхід до догляду та лікування зубів. А якщо ви прагнете скористатись сучасними методами лікування в Києві, раджем клініку в Солом’янському районі lumident.kiev.ua/stomatologija-solomenka, тут кваліфіковані працівники та кращі стоматологи, серед них Глушко Алексей Сергеевич лікар стоматолог ортопед. В роботі клінік для ефективного вирішення стоматологічних проблем у пацієнтів – враховується більш ніж 20-річний досвід роботи співробітників, що дозволяє професійно застосовувати на практиці для вирішення всіх стоматологічних проблем – передові технології на сучасному обладнанні.
Розумна зубна щітка
Philips
Зубні щітки, підключені до інтернету й оснащені різними сенсорами та датчиками, відмінно набирає популярність тренд по повсюдному переходу на IoT-пристрої. Такі щітки можуть, наприклад, стежити за станом порожнини рота, кількістю часу, який ви витрачаєте на чистку зубів, а також за тим, наскільки правильно ви це робите – чи достатньо сильно натискаєте на щітку і приділяєте увагу всіх ділянках.
Доповнена реальність
VRScout
AR, або доповнена реальність вже використовується в навчанні льотчиків, в роботі ліфтерів і навіть допомагає поліції розслідувати злочини. Тепер прийшов час стоматологів оцінити можливості нової технології. Наприклад, симулятор DentSim допомагає студентам медичних вузів отримати необхідні навички стоматолога і потренуватися в установці пломб в умовах, наближених до реальних.
Віртуальна реальність
DentSim
Як і доповнена реальність, VR може істотно поліпшити процес навчання майбутніх стоматологів, які можуть повністю зануритися, наприклад, в симуляцію стоматологічної операції. Але крім цього, віртуальна реальність також успішно використовується для відволікання пацієнтів. Експеримент, проведений співробітниками школи психології Плімутського університету у Великобританії, довів, що VR дійсно допомагає знизити нервозність людей на прийомі у стоматолога – досить занурити пацієнта в заспокійливу атмосферу, наприклад, на природу.
Телестоматологія
TeleHealth
Якщо голографічна телепортація вже може використовуватися для повсякденного спілкування між людьми, то чому не можна застосувати її і до стоматології? Один із прикладів сервісів, які займаються наданням стоматологічних послуг на відстані – американський MouthWatch. З його допомогою поки що не можна передати стоматолога голограму ротової порожнини, однак лікар цілком може оцінити стан зубів по відео і дати свої рекомендації в режимі онлайн.
3D-друк
CAD
Технологія 3D-друку вже давно використовується в самих різних областях медицини, зокрема, для друку недорогих протезів кінцівок. У стоматології 3D-принтери також здатні значно здешевити і спростити процес створення зубних імплантів і пломб. Наприклад, компанія Stratasys пропонує стоматологам надрукувати на 3D-принтері точні зліпки зубів пацієнтів, що є важливою частиною роботи ортодонтів.
Міні-камери
MouthWatch
Якщо раніше лікарів зазвичай доводилося використовувати кругле стоматологічне дзеркало, щоб побачити необхідну область рота пацієнта, який був постійно змушений відкривати рот настільки широко, наскільки це можливо, то тепер з цим завданням відмінно справляються невеликі інтраоральні камери з високою роздільною здатністю. З їх застосуванням процедура огляду стає набагато швидше і простіше.
Регенерація зубів
University of Nottingham
Заміщення біоактивними елементами зубної речовини відкриває стоматологам величезні можливості для боротьби з карієсом і іншими захворюваннями. Так, наприклад, вчені з Ноттінгемського університету та Інституту Вісса при Гарвардському університеті недавно розробили новий метод пломбування з використанням стовбурових клітин, які згодом самі відновлюють зуби пацієнта. Подальше вивчення стовбурових клітин цілком може привести до того, що вчені зможуть повністю вирощувати нові зуби замість старих і пошкоджених.
CRISPR
CRISPR / Cas9
Нова технологія редагування геномів вищих організмів, яка була недавно вперше випробувана на людині, може застосовуватися і в стоматології. За думку практикуючого одонтології Роланда Хансена, це тільки питання часу, і в майбутньому вчені зможуть легко усувати «генетичними ножицями» ті гени, які викликають патологічні захворювання області рота, точно так же, як це відбувається у випадку з іншими спадковими захворюваннями.