9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

4G Інтернет: користування під час блекауту

Своїми терористичними діями країна-агресор знищує критичну інфраструктуру України. Ракетні удари залишають мирне населення без світла, води, тепла та зв’язку. Страждає й інтернет, який останнім часом став інструментом спілкування, місцем для розваг та бізнес-майданчиком. Відновити доступ до глобальної мережі в умовах блекауту не просто, але можливо.

Кабельний інтернет
При відключенні електропостачання WiFi-роутера припиняється. Обхідним варіантом може стати ноутбук. Отримати з’єднання з кабельним інтернетом можливо в тому випадку, якщо у провайдера є електроживлення і він передає сигнал на WiFi-роутери користувача. Інтернет кабель, що подає, через спеціальний порт на бічній панелі девайса підключають безпосередньо до девайсу. Далі слідує нехитре налаштування ноутбука на дротовий інтернет, при цьому швидкодія неймовірно зросте. Швидкість прийому передачі кабельного інтернету в рази більша. В останніх версіях ноутбуків вбудована технологія хот-спот, що дозволяє роздавати сигнали іншим пристроям.

Супутниковий інтернет
Цю принципову схему можна використовувати з павербанком чи зарядною станцією. При цьому потрібно запастися довшим кабелем, попередньо встановивши на його кінці відповідні конектори і купити мережевий перехідник. Спосіб дасть реальний результат, якщо у провайдера кабельного інтернету обладнання, що передає, знаходиться в робочому стані.

Відмінною альтернативою доступу до всесвітнього павутиння стане супутниковий інтернет. Прогресивні термінали Starlink здатні забезпечити швидкість завантаження до 200 Мб/с, але без електроживлення вони не зможуть працювати. Їхня безперебійна робота гарантована інноваційними акумуляторами Tesla Powerwall, а це додаткові витрати. Інтернет комплект Ілона Маска нині в Україні коштує 45 000$. Устаткування DataGroup без центрального електропостачання втрачає цінність.

Апаратура всесвітнього оператора супутникового телефонного зв’язку Iridium та провайдера супутникових послуг Inmarsat зможе працювати і без електрики. До її комплектації входять вбудовані акумулятори. Варто зазначити, що максимальна швидкість з’єднання становитиме лише 380 Кб/с, а ресурс автономної роботи в умовах максимального завантаження дорівнює мінімум 2,5 години. Вартість даного обладнання набагато нижча, але все ж таки досить велика 1500 – 1700 $.

GSM-інтернет
Отримати послуги зв’язку можна ще одним простим обхідним шляхом, через GSM-інтернет. Для цього достатньо бути абонентом одного з національних операторів. Як правило, базові станції мають аварійне та альтернативне харчування. Для першого використовують потужні акумулятори, а другого – дизель генератори. У разі відключення електроенергії, за рахунок автономного живлення, користувачі продовжуватимуть отримувати сигнал. На жаль, ця опція відноситься до міських БС. Електрогенератори доступні в обмеженій кількості, і поки немає можливості оснастити всі станції.

При необхідності мати якісний швидкий інтернет без світла існують комплекти обладнання, які складаються з 4G роутера, а також антени. Подивитися такі готові комплекти можна на сайті

Смартфон – це мобільне джерело інтернету. Якщо він упіймав мережу одного з провайдерів, увімкнувши функцію точка доступу, інтернет можна роздати декільком користувачам. Радіус дії локальної мережі та кількість пристроїв, що підключаються, вказані в паспорті гаджета. В умовах масштабного блекауту може стати в нагоді модем і повторювач у тандемі із зовнішньою антеною спрямованої дії, яку направляють строго на дію БС. Коли найближчі передавачі знеструмлені, можна спробувати отримати сигнал з більш віддаленої станції, де є живлення.

Джерело: https://itcentre.net.ua/

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають