9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Візуалізовано процес перевезення відпрацьованого ядерного палива

 • Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» візуалізувало процес перевезення відпрацьованого ядерного палива з існуючого сховища в сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2). Повідомляє Національний промисловий портал.

  Звільнення блоків відпрацьованого ядерного палива було основним фактором, що визначає тривалість та вартість етапу припинення експлуатації. Для цього завдання створювалось сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу СВЯП-2.

  Значна затримка введення його в експлуатацію привела до необхідності використання наявного сховища мокрого типу СВЯП-1, яке на той час було заповнене. Необхідно було створити умови за яких можна було б використовувати резервний відсік басейну витримки СВЯП-1. Відтак у 2015 році блоки були звільнені від кондиційного ядерного палива, а у 2016 році у СВЯП-1 було розміщено пошкоджене паливо.

  Операція зворотного вивантаження на СВЯП-1. Відпрацьовані тепловидільні збірки (ВТВЗ) виводяться з відсіку басейну витримки у відсік зберігання транспортних чохлів, де завантажуються у 9-містний транспортний чохол і у вагоні-контейнері перевозяться на СВЯП-2.

  Далі на СВЯП-2 у будівлі установки з підготовки відпрацьованого палива на зберігання проводиться вивантаження чохла з ВТВЗ у гарячу камеру. У гарячій камері виконується різання ВТВЗ на два пучки тепловидільних елементів. Кожен з них упаковується в окремі паливні патрони, а далі розміщується у двостінному екранованому каналі, розрахованому на 186 місць.

  Після заповнення каналу виконується його осушення за подальшою герметизацією. канал заповнюється інертним газом гелієм, доставляється у зону зберігання, завантажується у бетонний модуль зберігання, де і буде зберігатися під наглядом протягом 100 років.

  Усього за час експлуатації ЧАЕС було накопичено понад 21 тис тепловидільних збірок. Для їх розміщення на довготривале зберігання у СВЯП-2 буде необхідно  близько 10 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  Літаки Ан-26 Збройних сил України відновили польоти

  Транспортні літаки Ан-26 Повітряних Сил Збройних сил України відновили польоти після авіакатастрофи з падінням штурманського літака Ан-26Ш.

  Між Канадою та Україною набула чинності Угода про спільне виробництво аудіовізуальних творів

  З З1 січня 2021 року набула чинності Угода про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Канадою та Україною.

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.

  В Україні готують заміну військовому ГАЗ-66 (відео)

  Корпорація «Еталон» готує заміну повнопривідній вантажівці ГАЗ-66. На одному із заводів компанії вже налагодили виробництво індійської вантажівки...