Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» візуалізувало процес перевезення відпрацьованого ядерного палива з існуючого сховища в сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2). Повідомляє Національний промисловий портал.
Звільнення блоків відпрацьованого ядерного палива було основним фактором, що визначає тривалість та вартість етапу припинення експлуатації. Для цього завдання створювалось сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу СВЯП-2.
Значна затримка введення його в експлуатацію привела до необхідності використання наявного сховища мокрого типу СВЯП-1, яке на той час було заповнене. Необхідно було створити умови за яких можна було б використовувати резервний відсік басейну витримки СВЯП-1. Відтак у 2015 році блоки були звільнені від кондиційного ядерного палива, а у 2016 році у СВЯП-1 було розміщено пошкоджене паливо.
Операція зворотного вивантаження на СВЯП-1. Відпрацьовані тепловидільні збірки (ВТВЗ) виводяться з відсіку басейну витримки у відсік зберігання транспортних чохлів, де завантажуються у 9-містний транспортний чохол і у вагоні-контейнері перевозяться на СВЯП-2.
Далі на СВЯП-2 у будівлі установки з підготовки відпрацьованого палива на зберігання проводиться вивантаження чохла з ВТВЗ у гарячу камеру. У гарячій камері виконується різання ВТВЗ на два пучки тепловидільних елементів. Кожен з них упаковується в окремі паливні патрони, а далі розміщується у двостінному екранованому каналі, розрахованому на 186 місць.
Після заповнення каналу виконується його осушення за подальшою герметизацією. канал заповнюється інертним газом гелієм, доставляється у зону зберігання, завантажується у бетонний модуль зберігання, де і буде зберігатися під наглядом протягом 100 років.
Усього за час експлуатації ЧАЕС було накопичено понад 21 тис тепловидільних збірок. Для їх розміщення на довготривале зберігання у СВЯП-2 буде необхідно близько 10 років.