9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Жовтня, 2021

Як виглядає перше в Україні інноваційне містечко (фоторепортаж з UNIT.City)

 • У Києві відбулася презентація першої частини масштабного проекту UNIT.City. Як говорить керуючий партнер парку Максим Яковер, це не традиційний технопарк.

  Це місто в місті, потенційне місце осередку креативної економіки країни. Проект такого масштабу для України – абсолютно унікальний досвід, – заявив він.

  Наскільки його слова відповідають реальному стану речей? AIN.UA побував на території містечка і представляє ексклюзивний фоторепортаж тієї частини UNIT.City, яка вже готова прийняти перших резидентів.

  Фото тут і далі: Ольга Закревська

  Щоб стати керуючими партнерами UNIT.City, Максу Яковер і Максиму Бахматову довелося залишити ВДНГ, державний об’єкт, який вони успішно декомунізували. Причину догляду Максим не приховують.

  Ми вийшли з ВДНГ, тому що зрозуміли, що витратимо дуже багато часу з незрозумілих результатом через те, скільки всього незрозумілого відбувається в законодавчому полі, а тут за цей же час ми вже закінчимо всю будівництво. Це приватний бізнес і територія, і ми можемо робити тут все, що завгодно, виходячи з того концепту, який зараз допрацьовуємо і покращуємо, – прокоментував Максим Бахматов.

  Вкладення в проект плануються чималі: за чотири роки його головний і єдиний інвестор Василь Хмельницький намір витратити на UNIT.City до $ 200 млн. «Такі проекти в світі прийнято називати інноваційними парками. Але ми хочемо створити в Україні щось більше – цілий інноваційний містечко, який стане унікальною екосистемою для компаній, що працюють в сфері високих технологій і креативних індустрій », – заявив він.

  Проект має на меті UNIT.City – об’єднати в собі освітні, бізнесові, культурні, медичні, спортивні та розважальні об’єкти, щоб надати малому та середньому інноваційному бізнесу доступ до всієї необхідної для швидкого розвитку інфраструктури та експертизи на одній території. Щось таке описував Дейв Еггерс в своїй книзі «Сфера», по який незабаромпокажутьфільм з Еммою Уотсон у головній ролі.

  Місто в місті

  Поки в UNIT.City відкрито п’ять об’єктів, про які ми розповімо нижче. За оцінками Бахматова, це приблизно 2% майбутнього містечка, який цілком займе близько півмільйона метрів квадратних.

  Втім вже перша черга UNIT.City виробляє досить сильне враження. Територія з її будівлями і декоративними елементами нагадує знамениті кампуси Google, Apple і інших кремнієвих гігантів.

  Загальна територія майбутнього інноваційного містечка досить значна – близько 25 га старого київського мото-заводу, який планують забудувати цілком. Будівництво триває і сьогодні – робота кипить відразу за будівлею бізнес-кампуса.

  А поки команда UNIT показала те, що вже готово. На 4000 квадратних метрів розмістилися бізнес-кампус, спортивний комплекс, безкоштовний для резидентів, і кафе.

  UNIT.Cafe зовні

  UNIT.Cafe всередині

  UNIT.Cafe з видом на воду

  Ще 3000 кв. м займає безкоштовна школа програмування UNIT.Factory. Це основний освітній елемент містечка, з якого, власне, і починався UNIT.City. Також тут знаходиться ще один освітній проект Bionic University (навчання стартувало ще 1 березня).

  Між бізнес-кампусом і школою UNIT.Factory причаївся вагончик будівельників

  Примітно, що коли AIN.UA ходив на екскурсію по школі, всіх цих нових будівель в стилі хай-тек навколо неї ще не було. Городок розростається з дійсно великою швидкістю.

  Для кого будують UNIT.City

  Центр розвитку креативного підприємництва, яким бачать його партнери, розрахований, перш за все на представників інноваційного бізнесу: невеликих українських і міжнародних продуктових компанії, R & D-центри, стартапи.

  Дзеркальне будівля – це перший, але не останній на території містечка бізнес-кампус. На сьогодні в ньому оселилися вже 25 резидентів, серед яких відомий український стартап Concepter, компанії Forland, SmartFarming, об’єднання Hi Tech Office Ukraine, дві лабораторії: віртуальної реальності (Sensorama) і 3D-прототипування (FabLab Fabricator).

  Інфраструктуру для резидентів надає партнер UNIT.City – Центр розвитку технологічних компаній (Technology Companies Development Center, TCDC). Це проект, діяльність якого спрямована на технологічні трансформації компаній-резидентів. TCDC допомагає їм з пошуком ідей, талант-менеджментом, формуванням команд. Партнерами проекту виступили Києво-Могилянська бізнес-школа та Hi Tech Office Ukraine.

  Concepter переїде в UNIT.City в травні і займе в бізнес-кампусі цілий поверх.

  Ми вибрали UNIT.City тому, що тут всі умови для компаній, які створюють інновації в Україні і продають їх на весь світ. Ми познайомилися з цими хлопцями, почули їх бачення – воно схоже з нашим, дізналися, хто тут буде разом з нами. Приїхали, подивилися, і нам тут сподобалося, – розповів співзасновник і СОО Concepter Олег Маленков.

  До цього офіс Concepter знаходився в сумнозвісному бізнес-центрі, з якого команді довелося з’їхати. Сьогодні команда з 30 чоловік тимчасово працює в коворкінгу.

  Резидентами UNIT.City стане і українське креативне агентство Fedoriv, ​​яке, до речі, займається розробкою бренду, комунікаціями і дизайном для UNIT.City.

  Ми розуміємо, що є ряд інструментів, з якими ми хочемо працювати, але не вміємо – мова йде не про класику, типу SMM, а про якісь експериментах. Тому ми вирішили окремо напрямок Діджитал і зробити тут Fedoriv Digital Lab, в рамках якого будемо такими експериментами займатися, – розповів засновник і головний виконавчий директор агентства Андрій Федорів.

  Стартовий офіс Fedoriv в UNIT.City займе до 150 кв. м.

  Ми плануємо, що це буде не класичний офіс, в який люди будуть приходити, сідати за столи і працювати роботу – це буде, як у випадку з Fedoriv Hub – мультифункціональний простір. Fedoriv Hub довів, що це виправдано і дає дуже хорошу історію. В «Арені» у нас вже 1000 кв. м, і ми будемо продовжувати нарощувати там потужності, а тут будемо розвиватися паралельно, – поділився він.

  Зліва – тренажерний зал, безкоштовний для резідннтов UNIT.City. Праворуч – івент-хол, який відкриється в найближчому майбутньому.

  Федорів також додав, що агентству важливо бути присутнім в UNIT.City, щоб залишатися інноватором в своїй сфері.

  Клієнти розділилися на дві категорії: ті, які вже в майбутньому або в нього прагнуть, і ті, які знаходяться в сверхтрадіціонних категоріях. Ми можемо працювати як з компаніями, які займаються сиром або алкоголем в Україні та Білорусі, так і зі стартапом, який юридично перебуває в Німеччині з орієнтацією на ринок Швейцарії – але ментально це дуже різні компанії. Тому нам потрібно, щоб швидкість наших внутрішніх змін в агентстві була швидше, ніж швидкість зовнішніх змін, – пояснив Андрій.

  Як влаштований бізнес-кампус UNIT

  Бізнес-кампуси працюють в форматі клаб-офісів, за принципом шеринга:

  Уяви, у тебе невелика компанія на 10 осіб, і по суті все, що тобі потрібно – невелике приміщення, а вся інша офісна інфраструктура – мітинг-руми і т.п . – тобі весь час не потрібна. Тому ти ділиш її з іншими компаніями. За таким же принципом працюють WeWork, – пояснив Макс Яковер.

  Принцип шеринга – одна з основних ідей організації бізнес-кампусу в UNIT.City, тому важливо не стільки те, як тут влаштовані офіси, як то, хто в них в’їжджає. «Закінчується ремонт – і до нас в’їжджає Fab Lab. Це означає, що в UNIT.City можна буде прототіпіровать», – пояснює Яковер. Відповідно, присутність Sensorama дає резидентам доступ до своєї VR- і AMR-лабораторії.

  Що далі

  До кінця 2017 року на території UNIT.City обіцяють відкрити ще 20 000 кв. м під бізнес-кампуси. І якщо перші об’єкти UNIT.City – це реконструйовані будівлі мотозаводу, то нові будуються з нуля. Тут будуть високі стелі, спеціальна вентиляція, необхідна для хардверних лабораторій та інші конструктивні рішення з урахуванням вимог майбутніх резидентів.

  Перша будівля другої черги вже наполовину готове – будівництво планують закінчити в червні. На перших двох поверхах тут розміститься велика коворкінговое простір, на третьому клаб-офіси.

  Поруч закладають фундамент ще одного об’єкта, куди більш масштабного. За словами Яковер, це буде величезний семиповерховий кампус на 11 000 кв. м. Старі будівлі мотозаводу знесуть, на їх місці побудують ще кілька об’єктів, які будуть готові орієнтовно в листопаді і січні наступного року.

  Все це буде готово за наступні 12 календарних місяців. Зараз ми ведемо переговори з тими, хто стане резидентами на цих площах. Охочих багато, одна будівля вже повністю продано під оренду, – заявив Яковер.

  У планах UNIT.City стати основним місцем дислокації креативного класу українців, особливо, що мають відношення до IT, що робить його по суті конкурентом для таких проектів, як «Часопис». Але Яковер, будучи власником «Часописа», про це не переживає.

  У «Часописе» у мене є керуюча команда, а тут я – керуюча команда. Ми будемо конкурувати, але це абсолютно різні масштаби. «Часопис» – це прекрасне місце в центрі Києва, а тут ми будуємо місто! Точно так само ми не переживає з приводу Creative Quorter, ми бажаємо їм удачі і готові співпрацювати. З усіма, – пояснив він.

  Куди дивиться уряд

  За оцінками Хмельницького, UNIT.City допоможе створити до 15 000 високооплачуваних робочих місць, і надасть талановитої молоді можливість самореалізації в своїй країні, тим самим залишивши відтік мізків за кордон.

  Подібні амбіції і добрі наміри, зрозуміло, не могли не привернути увагу вищих державних чинів. У день відкриття UNIT.City на території містечка здався прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він особисто проінспектував об’єкти і заявив, що уряд буде створювати всі умови для розвитку інноваційного містечка.

  А поки в UNIT.City люди просто працюють. Попереду багато цікавих анонсів, обіцяє Яковер.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВРУ підтримала створення нового регулятора якості інтернету та мобільного зв’язку

  Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає створення нової структури, яка відповідатиме за якість інтернету...

  Україна зайняла 10 місце у світовому рейтингу виробників чавуну

  Всесвітня асоціація виробників стали Worldsteel повідомляє, що в січні-вересні 2021 року металургійними підприємствами країн світу вироблено 1091,09 млн тонн чавуну, що на...

  На Донеччині побудують новий сміттєпереробний завод

  Можливість будівництва у Покровську сміттєпереробного заводу обговорили на онлайн-зустрічі 26 жовтня міський голова Руслан Требушкін та представники німецько-українського підприємства “Braun Industrial Technology”.

  Вперше в Україні почали збирати волоський горіх за допомогою комбайнів

  У горіховому саду підприємства “ВОЛ-НАТ” розпочалося промислове збирання горіха волоського, де вперше застосована спеціалізована горіхозбиральна техніка. Цього року було придбано горіхозбиральний комбайн та...

  В Україні зібрали рекордний урожай гречки

  Українські аграрії вже намолотили 107 тисяч тонн гречки за загального прогнозу 100 тисяч тонн. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  За останні два роки українські рятувальники замовили майже 170 українських пожежних машин

  Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках виставки, яка проходила у Києві з 13 по 17 жовтня цього року на...

  Начальний центр «Десна» замовляє спеціалізовані макети кабін екіпажу БМП-1

  Навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» провів тендер на закупівлю спеціалізованого макета кабіни екіпажу БМП-1. Передає Національний Промисловий...

  До 2022 року Укрпошта перейде на нове програмне забезпечення від ірландської компанії

  «Укрпошта» до кінця 2022 року планує замінити застаріле програмне забезпечення у стаціонарних відділеннях на нову фронт-офісну систему, а також повністю автоматизувати роботу...

  Зараз читають

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу. Передає Національний Промисловий...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Об’єднаний центр забезпечення ЗСУ замовив прилад перевірки якості бензину

  Об’єднаний центр забезпечення пальним Тилу Командування Сил логістики Збройних Сил України замовив прилад перевірки якості бензину.

  На Полтавщині 4 цукрові заводи вже переробили 235 тисяч тонн сировини

  Цукрові заводи Полтавщини станом на 22 жовтня 2021 р. переробили 235 тис. та сировини та виготовили 32...